Augustikuu tsitaate

Augustikuu tsitaate

„Kui meie soovime saada Jumalaga kontakti, tahame Talle tõestada oma vagadust ning headust, siis peame olema valmis vastama Tema küsimustele. Peame olema valmis selleks, kuidas Tema näitab meile meie elu.“
Jane Vain, Kirik ja Teoloogia 29.08.2020

„Taipamine on mu jaoks võrdne ilmutusega. Taipamises saavutab inimene sideme sellega, mis on temast väljaspool. Tihti on seda taipamise fluidumit küll vaid korraks, aga selleks korraks on siiski tunne, et võib puudutada tundmatut ja mõeldamatut.“
Urmas Nõmmik, Kirik ja Teoloogia 29.08.2020

„Suured rahvad pakuvad oma õpetusi, mis, tõsi küll, tuginevad nende ellujäämistarkusele. Meile pakutakse uusi, pealtnäha häid lahendusi ainult selleks, et nende sarnaseks saaksime ja lõpuks nende jumalaid/ideoloogiaid/majandust kummardaksime. Kas meie tahame seda?“
Kalle Rebane, Eesti Kirik 26.08.2020

„Palju teadmisi võib muuta inimese upsakaks ja siis meenuvad sõnad õpetatud lollpeadest. „Tarkuse algus on see: taotle tarkust ja taotle arukust kogu oma varanduse hinnaga“ (Õp 4:7) ja „Issanda kartus on tarkuse algus ja Kõigepühama äratundmine on arukus“ (Õp 9:10).“
Vootele Hansen, Eesti Kirik 26.08.2020

„Tunnen rõõmu inimestest, kellele võin kindel olla.“
Anu Konks, Eesti Kirik 26.08.2020

„Armastus saab juurduda üksnes sügavas pinnases, ilma süvenemiseta jääb armastus üksnes meeleoluks või tundepuhanguks.“
Marko Tiitus, Eesti Kirik 26.08.2020

„Alandlik meel aitab esmalt meid ennast, siis alles teisi.“
Janek Mäggi, Eesti Kirik 26.08.2020

„Eluga tuleb ikka edasi minna. Elu on ilus, miks surmgi kole peaks olema.“
Koidula Tamm, Eesti Kirik 26.08.2020

„Üks parimaid asju, mida inimene võib saavutada, on leida tee, kuidas vabaneda tigedusest. Parim viis selleks on õppida tänulikkust, proovida olla natukenegi tänulik iga päev.“
Jānis Vanags, Lääne Elu 25.08.2020

„Mida rohkem sa tead, seda rohkem sa näed ja see kõik kokku kajastub muusikas, mida me teeme. Mida soovime hästi teha. Et muusika puudutaks.“
Rasmus Puur, Eesti Kirik 19.08.2020

„Siin maailmas on kohutavalt palju sellist pattu, mida meie pole jõudnud teha. Kui me sellele vaatame, on praalimine kerge tulema.“
Kristjan Luhamets, Eesti Kirik 19.08.2020

„Kirikuasjade puhul on alati olnud püüdlus, et need peavad olema kõige kaunimad. Inimene muutub selle järgi, mis teda ümbritseb.“
Patrik Göransson, Eesti Kirik 19.08.2020

„Elu on võimalus. Inglid kadestavad inimesi, kuna need saavad Jumalat kiita ja ülistada ning oma meelt parandada. Inglid saavad sõna kuulata. Inimene ei ole kunagi automaat, meil on valik. Inimene saab armastada oma inimest ja Jumalat ja see on väga äge.“
Annely Neame, Eesti Kirik 19.08.2020

„Kui teame, kus on meie hingamispaik ja kui see pole seotud kaduvate, muutuvate asjadega või inimestega, siis saame sellele toetuda, jõudu ja rahu ammutada ka siis, kui peaksid tulema rasked ajad.“
Kätlin Liimets, Eesti Kirik 19.08.2020


„Iga seadus, mis on vastuolus usuvabaduse põhimõttega, oleks põhiseaduse vastane.“
Ülle Madise, Eesti Kirik 19.08.2020



„Noorena arvad, et abielu püsib armastusel; tegelikult püsib abielu andestamisel!“
Gustav Kutsar, Eesti Kirik 19.08.2020


„Et püsida tormides ja segadustes, aga isegi igapäevases tavaelus, vajame juuri, selget maailmavaadet, püsiväärtusi, mis on väärt üksnes seetõttu, et nad ei muutu vastavalt aja moodidele. Vajame kindlat ja püsivat perekonda, milleta ükski riik ei saa püsida.“
Tunne Kelam, Eesti Kirik 19.08.2020

„Isegi religioosset aspekti kõrvale jättes on kirikule kuuluva ajaloolise kunstivara mõnda suuremasse muuseumi koondamise asemel mõistlik pigemini kaasa aidata sellele, et huvilistel oleks põhjust minna avastama Eesti erinevaid piirkondi ning sisse astuda ka kõrvalistesse pühakodadesse, mis peidavad põnevaid üllatusi.“
Veiko Vihuri, Meie Kirik 08.07.2020

„Teoreetiliselt peaks nagu olema kõik päris kenasti: pärand elab ning seob põlvkondi põlvest põlve pärandatud väärtuste abil. Paraku seda küll neil juhtudel, kui elav pärand asub nii-öelda mugavustsoonis – ei tekita riigile erilist tüli ega nõua lisaressursse.“
Marju Kõivupuu, leht.postimees.ee, 11.08.2020

„Elustandardi paranemisega kaasnev vasakpoolsuse ja liberalismi tõus käib kaasas ühiskondadega, kus elu on muutunud „liiga heaks“.“
Juhani Jaeger, err.ee, 12.08.2020

„Oleme olnud aastakümneid ja -sadu hoitud, olgem siis tänulikud nii tänase päeva kui homes eest.“
Rita Puidet, Eesti Kirik 12.08.2020

„Ehk jõuab siis ühel päeval kätte ka see aeg, mil heategevust ei maksustata sarnaselt mistahes ärilise ettevõtmisega, vaid andmine muutub kogu ühiskonnas heakskiidetud ja soositud normiks.“
Danel Pandre, Eesti Kirik 12.08.2020

„Kaasaegne inimene on oma arust kordi targem kui kõik muistsed sugupõlved kokku, olgu see kaasaeg siis täna või 2600 aastat tagasi.“
Urmas Paju, Eesti Kirik 12.08.2020


„Kui kunagi olid kristlikud väärtused sünonüümiks piibellikele väärtustele, siis praegu see enam paljudes maailma paikades nii ei ole.“
Urmas Viilma, Eesti Kirik 12.08.2020

„Muteerunud arusaam ligimesearmastusest, mis tuleneb Kristuse armastusekäsu vildakast tõlgendamisest, st lähtumine sellest, mida sa tahad, et sulle tehakse (isiklik huvi), mitte sellest, milline on teise vajadus ja soov (üldine ja ühiskondlik huvi), on aidanud kaasa ühiskonna lõhestumisele ja paljudele vastandumisetele.“
Urmas Viilma, err.ee, 12.08.2020

„Kas ei ole mitte usuvabaduse rikkumine, kui riik läbi koolihariduse on valinud sekulaarse maailmavaate riigiusuks?“
Urmas Viilma, Eesti Kirik 19.08.2020

„Usun, et me kõik oskame tunda rõõmu isegi olukorras, kus peame hoidma üksteisega distantsi, kus aeg-ajalt oleme varjumas kaitsemaski taha või saame üksteisega suhelda vaid üle ekraanisilla. Me ju mõistame, et tegelikult oleme vabad.“
Urmas Viilma, Eesti Kirik 20.08.2020

„Palugem Jumalalt abi – et ta julgustaks meid, et me asuksime teele omaenda hirmude ja kõhkluste Egiptuse vangipõlvest, et saaksime vabana ja rõõmsana minna vastu oma eluülesannetele, mis meie ette tulevad, mida Jumal meile annab.“
Katri Aaslav-Tepandi, Kirik ja Teoloogia 07.08.2020

„Erakla, klooster, ülikool, akadeemia ja uurimislabor; kerjakauss, annetus, metseenlus ning maksumaksjate rahast saadav stipendium – need on põhilised võtted, mida toimekad inimesed kasutavad, et säilitada seda haruldast olendit – religioosset, filosoofilist, kunstilist või teaduslikku mõtisklejat.“
Toomas Paul, Maaleht 06.08.2020

„Mõni esmapilgul tagasihoidlik anne võib kasvades ja arenedes kanda suisa sajakordset saaki. Aga ka meie nõrkusel ja küündimatusel on jumalariigis koht, puuduva ja puuduliku katab kinni Jumala arm – suurim andidest, mida taevane Isa meile jagab.“
Tiina Janno, Eesti Kirik 05.08.2020

„Kui Jumal tahab, võivad asjad vabalt minna ka teisiti, kui meie oleme plaaninud ja see ei ole veel sugugi lõpp, vaid võib-olla hoopis millegi uue ja parema algus.“
Mihkel Kukk, Eesti Kirik 05.08.2020

„Kuni jagame ühiseid kristlikke väärtusi, mida tänapäeval nimetatakse häbelikult õhtumaisteks, võib kristlane tunda end kodus igas ilmanurgas.“
Loone Ots, Eesti Kirik 05.08.2020