Christian Ackermanni loomingust inspireeritud jõulukingitused

EELK Konsistooriumil valmis koostöös Tallinna Toomkoguduse, Kirikufondi ja Eesti Kunstimuuseumiga kaunis seinakalender, mis tutvustab Eesti barokiajastu skandaalseima, andekaima ja produktiivseima puunikerdaja Christian Ackermanni loomingut meie kirikutes.

Ackermanni kalendri sisu (Foto: Tallinna toomkogudus)

A2 suuruses seinakalendrit saab osta Tallinna Piiskopliku Toomkiriku suveniiriletist, samuti Tartu Pauluse kiriku raamatupoest ja Niguliste muuseumipoest. Kogudused saavad kalendrit osta soodushinnaga EELK Konsistooriumist.

Niguliste muuseumis on hetkel avatud barokkskulptori Christian Ackermanni loomingu näitus. Muuseumi e-poes on saadaval kaunid Ackermanni teemalised kinkepakid, milles on jõuluehted, portselankruus ja küünal. Samuti on mitmed Ackermanni teemalised tooted müügil ka eraldi: puuskulptuuride röntgenülesvõtetega helkuritest kuni küünalde ja lampideni.