Jõgeva kiriku torn on pühitsetud, peagi algab ka hoone ehitus

Täna pühitses peapiiskop Urmas Viilma koos piiskop Joel Luhametsa, Tartu praosti Ants Toominga ja õpetaja Georg Glaasega Jõgeva tulevase kiriku torni. Uuel aastal peaks algama kirikuhoone ehitamine, mis kaasaegsetele kirikutele omaselt hakkab täitma ka kogukonnakeskuse ülesannet.

Jõgeva kirikutorni avamine (Foto: Regina Hansen)

Tänasel rahvarohkel avamisüritusel lõikasid sümboolse lindi läbi ja kõnelesid lisaks luterlikku kirikut esindanud vaimulikele rahvastikuminister Riina Solman, Riigikogu liige ja Jõgeva vallavolikogu esimees Aivar Kokk ning Jõgeva vallavanem Tiit Lääne. Jõgeva koguduse nimel tänas kõiki senisesse ehitamisse panustanuid koguduse juhatuse esimees Mare Rosin. Avamisüritusel laulis Marek Sadam, teda saatis süntesaatoril Tõnu Laikre.

Külastajad saavad torni seestpoolt vaatama minna 21. detsembril kell 12-15, 22. detsembril kell 15-18 ja 23. detsembril kell 12-15.