Täna pühitseti Saku Toomase kirik

Peapiiskop Urmas Viilma pühitses täna Saku alevikku kerkinud pühakoja Saku Toomase kirikuks. Sellest saab Saku Toomase koguduse kodukirik.

Peapiiskop Urmas Viilma Saku Toomase kirikut pühitsemas (Foto: Kaarel Vahermägi)

Sakku ehitatud pühakoda on Eesti taasiseseisvumise järgseltteine luterlikuks kirikuks ehitatud hoone (esimene neist on 2007. aastal Viimsisse ehitatud kirik) ja teiste kirikute seas ainulaadne oma päikesepaneelidel töötava küttesüsteemi poolest.

Koguduse koduleht kirjutab, et Sakku hakati mõisa ehitama juba 1489. aastal, aga kui teistes linnades ja asulates, kuhu mõisad kerkisid, said elanikud kristlasteks, siis Sakus nii ei läinud. Seepärast kutsuti Sakut mõnikord ka paganate linnaks. Nii on see olnud tänini.

Ent ka kahtleja Toomas sai usklikuks ja läks hiljem isegi teistele inimetele Indiasse rääkima, mida ta oli näinud ja kogenud. Nii loodab ka Saku kogudus, et paljud ümbruskonna inimesed leiavad tee kirikusse ja Jumala tahe on siinset rahvast usule äratada.