Kirikufond kogub püsiannetusi

Kirikufond kogub püsiannetusi

SA EELK Toetusfond alustas esimest avalikku annetuste kogumise kampaaniat, millega kogub raha Tartu Maarja, Narva Aleksandri, Paldiski Nikolai ja Tõstamaa Maarja kirikule ning annetustest osa läheb inimeste hingehoiu töö korraldamiseks kirikutes.

Kampaaniaga “Sajandi pakkumine” loodab fond leida 10 000 püsiannetajat, kes annetaksid keskmiselt 10 eurot kuus.

“Aeg on raske mitte ainult emotsionaalselt ja vaimselt, vaid ka materiaalselt,” ütles EELK peapiiskop Urmas Viilma. “Eesti ühiskond vajab tuge üksteiselt ning nagu pühakiri õpetab, ei pea mitte kellelgi olema puudust, vaid need, kellel on, võiksid anda nendele, kellel ei ole. Kirikufondi eesmärk on teha korda nii meie pühakojad kui ka meie inimesed. Mida tervem meie ühiskond vaimselt on, seda elujõulisem on eesti rahvas. Teeme korda kirikud, teeme korda inimesed. Teeme korda iseennast, teeme korda oma lähedased.”

“Eestis on ligi 300 sakraalhoonet, millest ligi 50 on viimase kolmekümne aastaga korda tehtud,” ütles Kirikufondi nõukogu esimees Indrek Laul. “See tempo ei ole piisav, kui tahame säilitada meie esivanemate loodud kunsti- ja kulutuuripärandit, vaimseid keskkondi, mis ütlevad meile, kust me tuleme ja näitavad, kuhu me läheme. Kui ei ole keskkonda, mis püsimajäämist soosib, on püsima jääda väga raske. Ajalugu ja pärand annavad vaimujõudu elada ning luua uut elu. Me tahame anda neljale väärikale kirikule uue elu ning see on algus.”

“Kirikufondiga alustades ütles peapiiskop Urmas Viilma, et meie oleme ajutised, Jumal ja tema kirik on igavesed,” ütles Kirikufondi juhataja Janek Mäggi. “Kirikufondi esimene avalik kampaania on suunatud igavikulistele asjadele, nelja keerulises seisus, kiiret tuge vajava kirikuhoone toetuseks. Loodame, et saame lisaks Tartu Maarja, Narva Aleksandri, Paldiski Nikolai ning Tõstamaa Maarja kiriku hoonele toetada ka nende kirikute vaimulikutöö jätkusuutlikust. Kirikufondi jaoks on kõige olulisemad püsiannetused. Iga sent ja euro, millega inimesed püsivalt iga kuu toetavad, aitab kaasa eesti rahva vaimsele kestlikkusele.”

Annetusi kogutakse veebilehel  www.kirikufond.ee