Näitust Neitsi Maarjast saab vaadata virtuaalmuuseumis ja kuulata taskuhäälingus

Näitust Neitsi Maarjast saab vaadata virtuaalmuuseumis ja kuulata taskuhäälingus

Eesti Kunstimuuseumi filiaalid on ajutiselt suletud, kuid näituste, programmide ja õppematerjalidega saab tutvuda ka kodust lahkumata.

Näitus „Neitsi Maarja. Naine, ema, kuninganna“ on hetkel samuti suletud uste taga, kuid Niguliste muuseumi kuraatorid pannud muuseumi kodulehele üles erinevad näitusega seotud materjalid, mis ootavad kodus avastamist.

Näitusevaadete kõrvale on võimalik lugeda näituse kuraatori Merike Kurisoo koostatud näitusvihiku tekste ning Mia Maria Rohumaa kirjutatud ja Mae Kivilo armsate illustratsioonidega pereraamatut. Samuti on kodulehel üleval kaheosaline videolugu näitusest. Lisalugemist, vaatamist ja kuulamist leiavad kunstihuvilised ka pressikajastuste lingikogust.
Lisaks saab nüüd kuulata ka Niguliste taskuhäälingut SoundCloudist, mille esimeste nädalate saated on pühendatud Neitsi Maarjale ja tema kujutamisele kunstis.  Google Arts&Culture vahendusel on võimalik teha virtuaaltuuri aga kogu näitusel.

Näitus „Neitsi Maarja. Naine, ema, kuninganna“ räägib loo kristliku maailma kõige tuntuma naise elust, esitades seda läbi kesk- ja varauusaegsete kunstiteoste. Vaatajate ees on haruldased 13.–17. sajandist pärinevad altariretaablid, maalid, skulptuurid ja esemed Eesti ja Läti kogudest. Kõik need teosed on ajalooliselt pärit keskaegse Liivimaa (tänase Eesti ja Läti) pühakodadest ja nende elulugu on tihedalt seotud siinse ajalooga. Seeläbi saab nähtavaks neitsi Maarja tähendus ja kohalolu siinses kultuurimälus. Teekond läbi neitsi Maarja loo kulgeb teoste kaudu, millel on oma elukäik ja rännak ajas.

Vaata näituse materjale ja tutvu näitusega veebis siin.

Jumalaema loengute sari taskuhäälingus