Ott Lepland toetab kontserdiga Eesti lipu keskuse rajamist

Ott Lepland annetab kolmapäeval Otepää Maarja kirikus algava viirusekriisi järgse esimese kontserdisarjaga Eesti kirikute toetuseks. Otepää kontserdikülalised toetavad piletirahaga rahvuslipu keskuse rajamist selle sünnikohta – pastoraadi ajaloolisesse hoonesse.

“Mul on hea meel, et saan oma muusikaga ka head teha, lauldes nii kirikute toetuseks kui katsudes pakkuda inimestele neil kontsertidel palju hingestatud emotsioone ning anda võimalus võtta aeg maha oma igapäevastest argitoimetustest. Üheskoos publikuga saame Eesti kultuurielu ja maapiirkonnad uuesti elule äratada,“ ütles Ott Lepland.

Üheksas kirikus esitatav soolokava “Taevas puutub maad” levitab sõnumit, et kirikud avasid viirusekriisi võitmise järel külastajatele uksed. „Olen Otile väga tänulik, et tema tuli esimesena appi, sest pühakojad üle Eesti vajavad tähelepanu ja toetust,“ selgitas Kirikufondi toetaja Laine Randjärv. „Kirik seisab traditsiooniliselt meie vaimuelu keskpunktis ning me kutsume inimesi taas uksi avama.“

Iga kontsert toetab toimumiskohaks oleva kiriku eesmärke, milleks Otepääl kujunes eestlaste rahvusliku eneseteadvuse nurgakivina püsiva rahvuslipu austamine. Otepää kogudus kasutab Ott Leplandi kontserdist laekunud tulu, et kujundada kiriku pastoraat Eesti lipu keskuseks. „Me soovime muuhulgas ka, et läbi ajaloo mitmeid vastandlikke rolle täitnud pastoraat saaks algupärase väljanägemise nagu Jakob Hurda ajal,“ selgitas Otepää kiriku diakon Marko Tiirmaa. „Kontserdist saadav tulu läheb Otepää ajaloolise pastoraadi renoveerimise alustamiseks, rajamaks mitmeotstarbeline keskus, kus Eesti lipu ajaloo eksponeerimisele lisaks saab ka koolitusi ja seminare korraldada.“

Kontserdid toimuvad:

08.07. kl 19 Otepää Maarja kirik

09.07. kl 19 Paide Püha Risti kirik

10.07. kl 19 Palamuse Püha Bartholomeuse kirik

11.07. kl 18 Kärdla Püha Ristija Johannese kirik

15.07. kl 19 Valga Jaani kirik

16.07. kl 19 Keila Miikaeli kirik 17.07 kl 19 Halliste Püha Anna kirik

18.07. kl 18 Kambja kirik

19.07. kl 18 Tõstamaa Maarja kirik

Igalt müüdud piletilt läheb 10% toimumiskoha kiriku toetuseks, 15% Eesti kirikute taastamiseks. Kirikufond kogub annetusi veebilehel www.kirikufond.ee . Annetada saab ka lühinumbritel: helistades 900 0002 – annetad 5 eurot, helistades 900 0003 – annetad 10 eurot ja helistades 900 0004 – annetad 25 eurot. Annetusnumbritega toetab Telia.

Kirikufond (SA EELK Toetusfond, www.kirikufond.ee) asutati 2018. aastal, et koguda annetusi kirikuhoonete renoveerimiseks ja korrastamiseks, samuti vaimuliku töö toetamiseks. Fondi nõukogu esimees on Indrek Laul.