Peapiiskop Urmas Viilma õnnistas Rakveres kristliku kogukonnamaja

Rakvere Kolmainu kogudus ehitas ajaloolisest pastoraadist kogukonnamaja, kus teisel korrusel avati toad kümnele intellektipuudega inimesele. Peapiiskop Urmas Viilma poolt eile õnnistatud ruumidesse asub kohe elama neli noormeest, kellele saab pastoraadimaja nüüd uueks koduks.

Õpetaja Tauno Toompuu eestvedamisel vanast pastoraadist ümberehitatud kogudusemaja juures (Foto: peapiiskop Urmas Viilma Facebooki leht)

Lisaks eluruumidele on hoones ka ruumid päevaseks tegevusteks koos tegevusjuhendajatega, kes aitab noori söögitegemisel, koristamisel, vaba aja korraldamisel, toetab uute oskuste omandamisel ja igapäevastel asjaajamistel. Öösel on elanikud omaette, mistõttu eeldatakse, et nad saavad hakkama isikliku hügieeniga, suudavad kõrvalise toeta magama jääda ning kehtivast korrast kinni pidada. Kristlikule kogukonnakeskusele omaselt peetakse ühiseid palvusi, käiakse pühapäeviti kirikus ning peetakse oluliseks ühise väärtusruumi austamist.

Ruumide rajamine läks maksma mitusada tuhat eurot, millest kolmandiku leidis kogudus omavahendistest ja kaks kolmandikku tuli Euroopa Liidu fondide rahast.

Üks teise korruse tubadest (Foto: peapiiskop Urmas Viilma Facebooki leht)

Keskuse rajamise peamiseks initsiaatoriks on olnud Rakvere Kolmainu koguduse õpetaja Tauno Toompuu, kes on aastaid tegelenud vaimupuudega inimeste teemadega ning teinud ära suure töö neile väärika koha leidmisel kohalikus kogukonnas. Kogukonnamaja arendamisel on seatud eesmärgiks olla olemas ja abiks kogukonnale laiemalt, mitte üksnes koguduse liikmetele. Samuti loodab vaimulik, et selline keskus toob ühiskonda tervikuna rohkem mõistmist intellektipuudega inimeste suhtes.

Õpetaja Tauno Toompuu kinkis keskusesele omalt poolt Egiptusest pärit Püha Õhtusöömaja papüüruspildi. (Foto: peapiiskop Urmas Viilma Facebooki leht)