Piiblipüha läkitus kogudustele Eestis

Piiblipüha läkitus kogudustele Eestis

Maikuu esimesel pühapäeval tähistame koos Ühinenud Piibliseltside, Eesti Kirikute Nõukogu liikmeskirikute ja kõigi kristlastega piiblipüha.

Täna ja alanud nädalal palvetatakse piiblitöö pärast üle kogu maailma.

Eesti Piibliselts kirjutab:

9. mail tähistame Ühinenud Piibliseltside palvepäeva. Aastal 1946 asutati sel kuupäeval Ühinenud Piibliseltsid. Maailm oli peale Teist maailmasõda varemetes: mitmed riigid olid maailma kaardilt kadunud, paljud inimesed olid sunnitud lahkuma oma kodumaalt, majandus vajas ülesehitamist. Sellises olukorras ühineti, et jagada lootuse sõna maailmale. Oleme täna sarnases olukorras, kus maailm vajab lootust, usku ja armastust.

Piibliseltsid üle kogu maailma teevad täna koostööd, et Jumala Sõna jõuaks iga inimeseni. Tänaseks on Piibel tõlgitud 694 keelde, mida räägib 5,7 miljardit inimest. Piibliseltsid levitasid möödunud aastal üle 400 miljoni Piibli või piibliosa. Viimase viie aasta jooksul on valminud pühakirjatõlked 270 keelde, mida räägib 1,7 miljardit inimest.

Käesolev aasta on Piibliaasta. Kirikud, piibliseltsid ja paljud teised organisatsioonid on kuulutanud käesoleva aasta Piibliaastaks, et tähistada ühiselt 1600 aasta möödumist Püha Hieronymuse surmast. Püha Hieronymus tõlkis originaalkeeltest ladina keelde täispiibli Vulgata. See tõlge oli kuni 20. sajandini läänekiriku Pühakirja standardiks.

Oleme Jumalale tänulikud, et võime lugeda Piiblit nii trükitud raamatuna, internetis kui ka audioversioonina. Täna, olles pandeemia tõttu eriolukorras, mõistame, et need erinevad võimalused on Jumala and ja õnnistus meie rahvale! Eesti Piibliselts on koostöös Eesti Kirikute Nõukogu liikmeskirikutega alustanud ettevalmistusi Piibli uue tõlke väljaandmiseks. Kutsume kõiki Eestimaa kogudusi toetama Piibli uue tõlke valmimist. Samuti vajame toetust, et Pühakiri oleks jätkuvalt kättesaadav internetis, äppides ja mujal. Aidakem kaasa, et Jumala Sõna oleks iga Eestimaa inimese käeulatuses!

Piiskop Tiit Salumäe, Eesti Piibliseltsi esimees
Jaan Bärenson,   peasekretär

Palvetagem:
Armastav Isa, me tuleme uue aastakümnendi alguses Sinu ette tänuga paljude õnnistuste eest piibliseltside töös enam kui kahesaja aasta kestel. Läbi heade ja halbade aegade, sõja ja rahu, rikkuste ja raskuste, rõõmu ja kurbuse oled Sa olnud ustav, juhtides meie piibliseltside osadust, kus töötame koos, et teha Su elumuutev Sõna kättesaadavaks ja ligipääsetavaks kogu maailma rahvastele.

Täna, kui kogu maailm seisab silmitsi koroonaviiruse pandeemiaga, täname Sind, et me võime kaose keskel kindlana seista, sest meil on Jumal, kelle armastus on vankumatu. Tänu Sulle, et võime rasketel aegadel pöörduda Sinu Sõna juurde. Vajame Sinu tarka nõu, kui püüame tuua lootust oma rahvale, kirikutele ja kogudustele.
Palume Sind, võia meie osaduse ja piibliseltside juhte, et nad oskaksid tõhusalt reageerida levivale kriisile ja sellele, mis järgneb. Hoia ja edenda piiblitõlketööd, kirjastamist, levitamist ja teiste teenimist, et igaüks saaks osa Pühakirja ajatust rikkusest.

Me palume Sinult juhtimist, kui otsime uusi võimalusi, kuidas Piibel võiks inimestele saada lähedaseks sõbraks. Toogu need püüdlused julgustust ja lohutust neile, kes end halvasti tunnevad, kes on murtud meelega, kartuses, üksinduses, lootusetuses.

Ustav Jumal, meie Varustaja, toome sinu ette paljud ettevõtted, organisatsioonid ja üksikisikud, kes on saanud kannatada koroonaviiruse põhjustatud majandusliku allakäigu tõttu. Me paneme oma lootuse Sinu peale ja palume, et see aeg võiks olla elumuutev armastuses, lahkuses ja üksmeeles. Me täname Sind kõikide nende eest, kes on aastaid toetanud ustavalt piibliseltsi tööd ning palume: vala nende ja nende perede üle oma õnnistus.

23. psalm julgustab meid paluma: Issand, me karjane, aita meil nendel keerulistel aegadel leida hingamist Sinu armastuse haljastel aasadel. Kosuta meid oma Sõna eluveega. Ole meie ligi, et isegi surmavarju orus me ei kardaks, sest Sina oled meiega.
Aamen.
Palve pani kirja Ühinenud Piibliseltside peadirektor Michael Perreau.