Missio Läänemaa 15.-22. augustini pakub kirevat programmi kogu perele

EELK Misjonikeskus ja Lääne praostkond koostöös Eesti Kirikute Nõukogu ning kohalike omavalitsustega korraldab Eesti taasisesisvumise 30. aastapäeva tähistamiseks MISSIO Läänemaa 2021 „Rõõm vabadusest“. Nädala vältel toimub erinevaid ettevõtmisi nii Läänemaal kui ka Pärnumaal, mille eestvedajateks on kohalikud kogudused.

Nädala juhatavad sisse lapsed lastelaagris Ridala pastoraadi õuel 13. – 15. augustil. Lastelaagrit korraldavad EELK Ridala Püha Maarja-Magdaleena ja Martna Püha Martini kogudused, Martna Avatud Noortekeskus, Kaitseliidu Lääne malev, EELK Hiiumaa Emmaste kogudus. Ööbitakse telkides, sööki valmistatakse välikatlas ja lõkkel. Põhilised tegevused toimuvad laupäeval, kell 10 erinevate töötubadega, kell 13 jalgsimatk palverännurajal, kell 16 kirikuseiklus „Aardejaht“.

Esmaspäeval, 16. augustil kutsub Lääne-Nigula Püha Nikolause kogudus endaga kaasa rändama Läänemaa kirikutesse, start kell 10 Lääne-Nigula kiriku õuelt.

Neljapäeval, 19. augustil on palvus-hommikusöögile kutsutud ettevõtjad, kelle abiga on saanud toimuda mitmed suuremad ja väiksemad ettevõtmised kogudustest ning kes on olnud toeks kirikute hoidmisel, kunsti-, ajaloo- ja kultuuriväärtuste säilitamisel.

Reedel, 20. augustil püüab Haapsalus pilku mootorratturite lipusõit. Motoklubi Gospel Riders eestvedamisel kogunevad mootorratturid alates kella 16 Rannarootsi Keskuse parklas. Kell 17 algab sõit mööda Tallinna maanteed kesklinna poole, promenaadi mööda viie-tee-ristmikule, kust liigutakse lossiplatsile. Kell 17.25 toimub lossiplatsil palvus. Sõna võtavad Haapsalu linna, Kaitseliidu ja EELK esindajad. Pärjad ja küünlad asetatakse Vabadussõja mälestusmärgi jalamile vaba Eesti eest võidelnute mälestamiseks.

Kell 20 on Seitsmenda Päeva Adventistide Haapsalu Kiriku meespere soojendanud vee tünnisaunas Väikese-Viigi kaldal, et ajada saunajuttu meestega.

Laupäeval, 21. augustil toimub Haapsalus hulk erinevaid üritusi. Kell 11 algab perepäev Haapsalu Jaani kiriku õuel. Perepäev „Vana aja lood“ tutvustab vana aja töid, Haapsalu vanalinna.
Kell 12 misjonikonverents Jaani kirikus „Kogudus, osadus, osaduslik kogukond“.
Kell 18 toimub tänujumalateenistus Haapsalu toomkiriku hoovis. Jutlustab peapiiskop Urmas Viilma, muusika Misjonikoorilt, EELK Lääne praostkonna ühendkoorilt ja Daniel Reinaru ansamblilt.

Rohkem infot leiab lehekülgedelt: