Ridala kogudus tutvustab kihelkonnapäeval keskaegset elustiili

Laupäeval, 24. juulil tähistab Ridala Püha Maarja-Magdaleena kogudus oma esmamainimise 801. aastapäeva kihelkonnapäevaga, kus osalejad saavad teha ajarännaku keskaega.

Keskajapäeva juhatab kell 11 sisse kirikuaias ja koguduse haljasalal toimuv laat ehk keskaja võtmes „turg“, kus oma kaupa tutvustavad ja müüvad kohalikud käsitöötegijaid, mahepõllumehed ja mesinikud. Kaubeldakse kõige omatehtud, kogutud ning korjatud põneva, ehtsa ja heaga.

Samal ajal algavad ka tegevused töötubades. Keskaegset elustiili ja meelelaadi tutvustavad Alendreia Meistrikoda ja Lonka Hundi Koda. Saab näha keskaegset kokandust otse lõkkel, tutvustatakse laagri püstitamist, võitlustehnikat ja -relvi, vaadelda saab kivi- ja metallitööd. Lastealal saab silitada ja kaisutada Ranna Rantšo väikseid koduloomi ja -linde, ratsutada saab hobustel ja ponidel. Kell 14 toimub kirikus ansambli Rondellus kontsert.

Keskajapäeval osalemine on kõigile tasuta ja selle toimumist toetab Eesti Kultuurkapital.