Saates “Kirikuelu” tuleb seekord juttu palveränduritest ja dominiiklastest

29. augustil tuleb Vikerraadio “Kirikuelu” saates juttu palverännakutest, mis on Eestiski muutumas üha populaarsemaks. Ent mis üldse on palverännak ja miks mõned kohad on erilised?
Lähemalt tutvustatakse kaht Eesti oikumeenilist palverännuteekonda: 11. septembril toimub oikumeeniline Püha Risti palverännak Pärnust Vastseliinasse ja laupäeval oli palverännak Viru-Nigulasse. Jakobitee Sõprade seltsi rändurid on teel Leedus, et kunagi jõuda Santiago de Compostellasse.

Lähemalt räägivad Rooma Katoliku kiriku Pärnu koguduse preester isa Wodek ja Marge Paas, ning Leedus teel oleva Eesti Jakobitee sõprade seltsi liige Jane Vain.

1.-5.septembrini toimuvad Tallinnas, Ladina kvartalis Dominiiklaste kultuuripäevad. On kontserte, loenguid, näitus ja vestlusringid. Korraldajaks Dominikaani Vendade Ordu kuuria ning Eesti-poolseks kaaskorraldajaks Apostellik Administratuur ja Sihtasutus Theatrum.

Vikerraadio saade “Kirikuelu” vahendab kirikute, koguduste ja kristlike organisatsioonide tegevust ning uurib, mis on kiriku sõnum tänapäeva ühiskonnas. Saade aitab seletada kõike seda, mis näib kirikus kauge ja kättesaamatu.

“Kirikuelu” toimetajad on Meelis Süld ja Krista Taim.

Kuulake pühapäeviti kell 19.05 ja järelkuulake ka eelmisi saateid!