Aasta Kirikumuusik 2020 on Eerik Jõks

Aasta Kirikumuusik 2020 on Eerik Jõks

Foto: Pühalaulu veebikodu

Aasta Kirikumuusik 2020 on muusikateadlane, laululooja, EMTA õppejõud, Tallinna Toompea Kaarli koguduse muusik ning Pühalaulu Kooli eestvedaja ja juhendaja Eerik Jõks (pildil). Tiitlit annab annab välja EELK Kirikumuusika Liit.

Eerik Jõks on Tallinna Toompea Kaarli koguduses tegutsenud alates 1994. aastast. 2012. aastal alustas tema eestvedamisel tööd Pühalaulu Kool.

Eerik Jõks on pühendunud emakeelse kirikulaulu loomisele, kasutamisele, avaldamisele ja propageerimisele. Ta on võtnud osa EELK Lauluraamatukomisjoni tööst liikme ja sekretärina, ta on korraldanud paljude konverentside seas ka lauluraamatu konverentsi.

Eerik Jõks on loonud ja koostanud Eesti Laulupsaltri, mille ka 2020. aasta sügisel välja andis. Tegemist on unikaalse väljaandega, kus autor on püüdnud otsida valdavalt saksapärasele tõlketraditsioonile alternatiivi meie emakeelse psalteri rütmilise ja intonatsioonilisele muusikale. Praktikuna korraldab ta kord nädalas psalmilaulmisi vesperil Tallinna Kaarli kirikus.

EELK Kirikumuusika Liit tunnustab Eerik Jõksi tegevust Aasta Kirikumuusiku 2020 tiitliga ning soovib jätkuvat õnnistust laululoomele ja kirikumuusikuna teenimisele. Heade soovidega ühineb ka e-Kiriku toimetus.

Sel aastal esitati tiitlile kokku 10 nominenti 15 esitaja poolt. “Kõik on väga auväärsed kandidaadid, olles panustanud meie kirikumuusika arengusse paljude aastate ja aastakümnete jooksul,” tõdes EELK Kirikumuusika Liidu juhatuse esimees Tuuliki Jürjo.

Nominentideks olid: Tiia Tenno, Eerik Jõks, Agnes Laasimer, Kadri Ploompuu, Merike Saaremets, Anne Jalakas, Maarian Toompere, Sirje Kaasik, Riho Ridbeck ja Tiia Hermann. Tiitli pälvis Eerik Jõks.

Tuuliki Jürjo: “Palju õnne ka nominentidele! Teie panus ja pühendumus on olulised! Täname ka kõiki esitajaid, kes oskasid märgata ja väärtustada!”

Meeldib 2

Lisa kommentaar