Eesti Kirik 08.12.2021

Eesti Kirik 08.12.2021

EELK XXXI Kirikukogu uus koosseis kogunes üle veebi 1. korraliseks istungjärguks 29.-30. novembrini ja pidas kahe päevaga kolm istungit.

3. detsembril esitleti Haapsalu muuseumis piiskop Tiit Salumäe 70. juubeliks ilmunud koguteost “Minevik on olevik”.

Advendiaega sobivast kannatlikkusest kirjutab juhtkirjas justiitsministeeriumi peakaplan Tanel Meiel, kes möönab, et ka meie kirik on saanud osa ühiskondlikust raputusest ja mitmed kristlikud väärtused on löögi all.

Andres Lehestik meenutab Vello Salo sõnu, et on kaotanud usu juhustesse, sest ka pealtnäha juhuslik sündmus võib panna otsima võimalikke seoseid ja põhjuslikkust.

Kuni lehvib lipp, püsib lootus ja võitlustahe, kinnitas Trivimi Velliste priiuse põlistamise päeval, 30. novembril Tartu Peetri kirikus, kus praost Ants Tooming pühitses mälestustahvli legendaarsele vabadusvõitlejale Enn Tartole, kes oli selle koguduse liige ja igapühapäevaline armulaualine.

18. detsembril esietendub Mustamäe Maarja Magdaleena kirikus jõulusündmusest jutustav muusikal, mille lavastuses lööb kaasa üle 50 vabatahtliku kohaliku koguduse ja Misjonikoori liikmetest.

Lühiintervjuu annab oma visioonist uues ametis kirikukogu poolt meediatööd kureerima valitud assessor Anti Toplaan, kes hindab meediat ja kommunikatsiooni kirikutöös oluliseks tööriistaks.

Kirikust otsitakse traditsioonide kestmist, jõuavad ühisele arusaamisele Tallinna Jaani koguduse õp Jaan Tammsalu ja koguduse juhatuse esimees Peeter Raudsepp kirikuasjade üle keskuselus olles.

Ilmus Toomas Jürgensteini “Avatud uskliku” sarja kolmas raamat, kirjastuse Otto Wilhelmi toimetisena “Sa oled taevas. Avatud uskliku apoloogia”, kus sõna saavad Toomas Paul, Vello Salo ja Anne Kull, aga ka Jüri Keskpaik, Tõnu Õnnepalu ja Tarmo Soomere.

Rubriigis “Piibel ja teadus” kirjutab Vana Testamnedi ja semitistika professor Urmas Nõmmik Iisraelist Surnumere lähedal asuvast koopast tänavu leitud vanadest Piibli käsikirjadest.

Jätkame järjelooga peapiiskop emeeritus Andres Põderilit, kes tutvustab 30 aastat tagasi kirikuliikmeteni jõudnud uut kiriku laulu- ja palveraamatut, seekordne artikli osa keskendub luuletekstide redigeerimisprobleemidele.

Kolmanda advendipühapäeva kesksest sõnumist, mis kuulutab meile Jumala saabumisest oma rahva juurde Jeesuses Kristuses, kirjutab lehejutluse Kuressaare koguduse õpetaja Anti Toplaan.

Eesti Kirik soovib oma lugejatele õnnistusrikast jõulude ootamise aega – et valgust saaks rohkem!

Meeldib 1

Lisa kommentaar