Eesti Kirik 27.01.2021

Ajaleht Eesti Kirik 27. jaanuaril 2021

Kuu viimasel päeva tähistab esimest juubelit õpetaja, praost ja assessor Katrin-Helena Melder. Teda iseloomustavad töökaaslased – peapiiskop Urmas Viilma, Järva-Jaani koguduse esimees Kuno Agan ja teised.

Tartu rahu aastapäev eel kirjutab sellest Eesti Vabariigi sünnitunnistuseks nimetatud dokumendist ja selle tähendusest piiskop Tiit Salumäe, kes ütleb, et Tartu rahuga võttis Eesti vastutuse maailma ees.

Juhtkirjas mõtiskleb vaimulike konverentsi juhatuse esimees Urmas Nagel abielust, minakesksusest ja kõlblusnormidest.

Kolumnist Urmas Nõmmik kirjutab apokalüptilisest keelest, mis keeb tihti üle ääre ja valgub avalikesse sõnavõttudesse ning kutsub jälgima oma sõnavara ning kirikuliikmeid taastama oma ühisosa.

Abielu ja perekonda puudutavaid küsimusi Lätis lahkab Rain Soosaar.

Taas on lehes mõttevahetuse teema ja seekord räägivad noored jumalateenistusel saadud kogemusest ning oma ootustest jumalateenistusliku elule.

Keda huvitavad piibliteemad, pakub kindlasti mõtteainet Kaido Soomi lugu „Jeesus sündis juudina“.

Lugeda saab ka aruandlusest EELKs, muusikaelust Kärla koguduses ja Muinsuskaitseameti infopäevast.

Jutluse on lehele kirjutanud Elva koguduse õpetaja Vallo Ehasalu.