Igavikku lahkus õp Jaan Jaani

Õp Jaan Jaani

Eesti iseseisvuse taastamise päeval, 20. augustil käesoleval aastal kutsuti igavikku õpetaja emeritus Jaan Jaani (28.05.1951-20.08.2021).

Õp Jaani on ristitud 1952 ning konfirmeeritud 1970. aastal Tallinna Jaani koguduses. Ordineeritud aseõpetajaks 17.02.1982 ja täielikud õpetaja õigused pälvinud 17.12.1987. Emerituuri arvatud 01.06.2016.

Õp Jaan Jaani on õpetaja või hooldajaõpetajana teeninud Viru-Nigula ja Kunda kogudusi (1982–1989), Keila kogudust (1989–2008), Paldiski kogudust (1994–2001), Viimsi kogudust 2003–2004 ning Peterburi Jaani kogudust (2005–2006). Aastatel 2006–2016 oli ta Eesti politsei peakaplan.

Ta oli ka Lääne-Harju abipraost (1998–2008), Kirikukogu liige aastatel 1992–2001, 2008–2009 ja 2010–2016. Revisjonikomisjoni liige 1992–2001, majandusnõukogu liige 1992–1994 ja välissuhete nõukogu liige 1995–1997.

Muud ametid ja ülesanded: töötanud Tallinna Klaverivabrikus klaveri lihvija-poleerijana 1968–1979 ja Tallinna Sportlaevade Katsetehases jahtlaevade matriitsi lihvija-poleerijana 1979–1981; Eesti Meremisjoni peasekretär 1991–1999, Püha Laatsaruse Ordu liige, Eesti Kongressi saadik.

Autasud: EELK aukiri 2006, EELK Teeneteristi III järk 2007; Püha Laatsaruse Ohvitseri medal ja teenetemärk. EELK Teeneteristi II järk 2015.

Requiescat in pace.


Vaata ka:

Meeldib 1

Lisa kommentaar