Jeesuse sünni ettekuulutusi on Vanas Testamendis kümneid

Tallinna Jaani koguduse õpetaja ja teoloog Arne Hiob pidas Oleviste kogudusekoolis “Sõna sai lihaks” loengu Jeesuse sünni ettekuulutustest. Neid detailirikkaid kirjeldusi on Vanas Testamendis Hiobi sõnul vahemikus 50-100. Ettekuulutused saavad aga ilmsiks alles siis, kui need sündmused on toimunud. Nii avas ka Jeesus oma jüngritele enda tuleku ettekuulutused ja sündmuste tähenduse, mis olid kirjas juba Vanas Testamendis. Samuti soovitas ta enda ettekuulutusi hoolega tähele panna ja meeles pidada, ütles vaimulik.

Miks Jumal üldse nii käitub ja oma tegevuse kohta viiteid annab?, küsis Hiob ja ka vastas: sest Jumal tahab, et me poleks masinad, vaid isikud ja ettekuulutuste kohta ka ise uuriksime, ehkki kõigest aru saada meil pole veel võimalik. Taanieli raamatus on aga öeldud, et mõistmine tuleb lõpuaegadel.

Lisaks:

Valik Arne Hiobi raamatuid ja ettekandeid