Kaarli koguduse juubeliaasta konverents vaatles luterlikku kirikut läbi aja

Täna, 18. detsembril oli Tallinna Toompea Kaarli koguduse juubeliaasta konverents “Luterlik kirik eile, täna ja homme. Kaarli kogudus eile, täna ja homme”. Lähemalt vaadeldi, milline oli kiriku- ja kogudusetöö muutuv roll nõukogude ajal ja iseseisvuse taastamise järel ning ka tulevikus. Ettekandjatena astusid üles peapiiskop Urmas Viilma, piiskop emeeritus Einar Soone, Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart, õpetaja Mihkel Kukk, õpetaja Matthias Burghardt ja õpetaja Jaak Aus.

Peapiiskop Urmas Viilma tunnustas oma Facebooki lehel konverentsi ettekannete sisukust ja soovitas kõigil, kes otseülekandes konverentsi ei jälginud, seda järelvaadata/-kuulata. Eraldi tõstis kirikupea esile Tallinna linnapead Mihhail Kõlvartit, kes pidas oma 30-minutilise ettekande peast ja kelle süvitiminevad arutelukäigud ja sissevaated kristlikku maailmavaatesse ja kultuuri väärivad tema sõnul laiemat tähelepanu.

Konverentsi otseülekanne toimus ja on järelvaadatav Kaarli koguduse Youtube kanalis.

Meeldib 1