Lõikustänupüha jumalateenistusel jagab kirik tunnustust töötegijatele

Eeloleval pühapäeval, 10. oktoobril kell 17.00 toimuval lõikustänupüha jumalateenistusel Tallinna Piiskoplikus Toomkirikus tunnustatakse teenekaid kiriku töötegijaid, toetajaid ja vabatahtlikke abilisi. Pidulikul sündmusel antakse üle ka mitmed juba mullu omistatud, kuid seni üle andmata autasud.

Lõikustänupüha annid kirikus (Foto: Eesti Kirik)

Titulaarpraosti tiitli saab EELK vaimulik, õp emeeritus Toomas Paul pikka aega laitmatult ja pühendunult tehtud töö eest. Titulaarpraosti aunimetus antakse eluajaks.

EELK teeneteristi I järgu ordeni saavad Luterliku Maailmaliidu peasekretär Martin Junge ja Inglise Kiriku Rochesteri piiskopkonna piiskop (2020) James Langstaff, keda kirik tunnustab pikaajaliste partnerlussuhete hoidmise ja edendamise eest. Teeneteriste on välja antud alates 2006. aastast.

EELK teeneteristi II järgu ordeni saavad Iisaku koguduse õpetaja Avo Kiir, kauaaegne Eesti Kaitseväe peakaplan Gustav Kutsar, assessor, Nõmme Rahu koguduse õpetaja, sotsiaalministeeriumi peakaplan (2020) Ove Sander ja assessor, Viljandi praostkonna praost, EELK Usuteaduse Instituudi rektor (2020) Marko Tiitus.

EELK teeneteristi III järgu ordeni saavad Loksa koguduse kaastööline ja kirikumees Eivolt  Genergard, kirikumuusik, flöödi- ja plokkflöödiõpetaja Anne  Jalakas, koori- ja orkestrijuht Tõnu Kaljuste, skulptor (2020) Mati Karmin, Võru praostkonna abipraost, Kanepi koguduse õpetaja Margit Lail, ettevõtja, suhtekorraldaja, luuletaja, poliitik Janek Mäggi, Hiiumaa koguduste kaastööline ja toetaja Tarmo Mänd, assessor, Järva praostkonna praost Katrin-Helena Melder, Valjala, Kaarma ja Muhu koguduse õpetaja Hannes Nelis, näitleja ja lavastaja (2020) Lembit Peterson, poliitik ja vabadusvõitleja Eve Pärnaste, organist-koorijuht, lastetöötegija Ülle Reinsoo, kunstnik, kiriku kaastööline Uno Roosvalt, poliitik Edgar Savisaar,  Tallinna Piiskopliku Toomkoguduse abiõpetaja Joel Siim, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia professor Toomas Siitan, Märjamaa ja Kirbla koguduse õpetaja Illimar Toomet ning Kõpu ja Suure-Jaani koguduse õpetaja Hedi Vilumaa.

Veel antakse välja 11 EELK Teeneteristi tunnustusmärki, 11 EELK koostöömedalit, 41 EELK aukirja.

Tänatakse ka tublimaid vaimulikke, juhatuse esimehi, kirikumuusikuid, laste-, noorsoo- ja diakooniatöö tegijaid ning antakse välja meediapreemia.

Matthias  Burghardt – Aasta vaimulik 2019

Hannes Nelis – Aasta vaimulik 2020

Eerik Jõks – Aasta kirikumuusik 2020

Ave  Mølster  – Aasta lastetöö tegija 2020

Katarina Kaleininkas – Aasta noortetöö tegija 2020 (Plussmeedia toimkond)

Signe Aus – Aasta tegu 2020 (Kaarli kooli õppevideod)

Eenok Haamer – Aasta Üllataja 2020

Tiina  Luhamets  – LNÜ elutöö autasu

Regina Hansen – Meediapreemia 2020

Lõikustänupüha 10. oktoobril kell 17 algaval tänujumalateenistusel teenivad peapiiskop Urmas Viilma, piiskop Tiit Salumäe, kantsler Andrus Mõttus, Tallinna Piiskopliku Toomkoguduse õpetaja Arho Tuhkru, muusikaga teenivad toomkoguduse koor Laudate Dominum Veljo Reieri juhatusel ja organist Piret Aidulo.

Meeldib 1