Naatan Haameri värske raamat toetab nii kriisis olijaid kui ka abistajaid

Naatan Haameri värske raamat toetab nii kriisis olijaid kui ka abistajaid

Suure elu- ja töökogemusega kriisipsühholoog Naatan Haamer jagab oma värskes raamatus „Aeg parandab hoolitsetud hingehaavad” rohkelt nõuandeid, kuidas elukriisidest läbi tulla ning keerulisel ajal üksteisele toeks olla.

Raamat sobib teejuhiks neile, kes otsivad kriisis olles julgustust ja väljapääsu, kuid pakub inspiratsiooni ja mõtteainet ka neile, kes on võtnud endale abistaja ja toetaja rolli.

„Raamat avab kriisi ja leina teemasid üsna omanäolisel moel,“ ütles laste ja noorte kriisiprogrammi juht, traumaterapeut Maire Riis raamatu tutvustuseks. „Autori ainulaadne lähenemine täiendab värskendavalt kriisipsühholoogia tuntud arusaamu. Lisaks muudab raamatu omalaadseks poeetiline stiil, mis annab keeruliste teemade arutlusele kergust ja selgust. Naatani sõnade tagant kumab läbi mõistja, lohutaja, lootuse ja tähenduse andja, jutuvestja, fotograaf ja luuletaja.“

Naatan Haamer on hingehoidja, pereterapeut, superviisor, leina- ja kriisinõustaja ning koolitaja ja õppejõud, kes on 30 aastat olnud abivajajatele – väikelastest eakateni – toeks nende elukriisides.

Hingehoidlikku tööd alustas ta Viljandi noortevanglas 1990. aastal, 1995. aastast töötab Tartu Ülikooli Kliinikumis. Alates parvlaeva Estonia katastroofist on Naatan pühendunud ka kriisiabitööle. Laste ja Noorte Kriisiprogrammi liikmena on ta paar aastakümmet kuulunud laste leinatoetuslaagreid korraldavasse meeskonda ning toetanud lapsi ja noori pärast nende valusaid kaotusi nii koolides kui ka lasteaedades.


Vaata lisa:

  • Hingehoiutelefoni 116123 koduleht hingehoid.ee
    Naatan Haamer tutvustab kahes videos hingehoiutöö olemust

Lisa kommentaar