Naisorganistid vallutavad suvel Naissaare

Naisorganistid vallutavad suvel Naissaare

Tõnu Kaljuste ütles 1. mail Naissaarel, et Nargen Opera soovib tänavu suvel lisaks kultuurielamise pakkumisele aidata kaasa ka Püha Maarja kabeli kordasaamisele (Foto: Regina Hansen)

Naissaare kultuurielu eestvedaja Tõnu Kaljuste andis 1. mai kokkusaamisel saare kogukonnale ja külalistele teada Nargen Opera tänavusuvistest kontserdiplaanidest, mille keskmes on orelimuusika, särtsakad naisorganistid ja Naissaare Püha Maarja kabel.

Saabuval suvel saab Naissaare Püha Maarja kabelis kuuel pühapäeval kogeda „Orelimaagiat“ ehk on võimalus saada osa kontserdisarjast, milles viis huumorimeelset, julget, rõõmsat, loomingulist ja entusiastlikku naisorganisti ehk Entusiastlike Naisorganistide Esindus (ENE) on ühinenud, et Naissaarel orelimuusika vagu ajama hakata. Neid ühendab soov kogeda midagi uut ja Naissaare virtuaalorelil musitseerimine orelimuusika kontserdisarjas pisikeses Naissaare kabelis on just ahvatlev väljakutse. Traditsiooniliste vileorelite kindlameelsete austajatena on ENE võtnud siiski nõuks avastada 21. sajandi digitehnika saavutuse – virtuaaloreli – võimalusi. Naissaare Püha Maarja kabelis kõlab see pill esimest korda.

Siiski ei heideta päris kõrvale ka kabeli harmooniumi. Sarja viimasel kontserdil püüabki Duo Nargenorgan näidata virtuaaloreli ja harmooniumi erinevaid võimalusi, võluda pillidest välja reaalseid ja virtuaalseid maagiaid.

27. juuni – Ulla Krigul

4. juuli – Kristel Aer

11. juuli – Maris Oidekivi

18. juuli – Kadri Toomoja

25. juuli – Ene Salumäe

  1. august – Kadri Toomoja & Ene Salumäe  ehk DUO NARGENORGAN

Kontserdid toimuvad Nargen Opera koostöös Tallinna Rootsi-Mihkli koguduse ja Viimsi vallaga. Muusikaelamus on tasuta, kuid on võimalus teha annetusi Naissaare Püha Maarja kabeli restaureerimiseks. Saates SMS-i märksõnaga „MARIA“ numbrile 13018, annetad 5 eurot.

Annetusi saab teha ka EELK Tallinna Rootsi-Mihkli koguduse arvele:

EE241010220037677014
AS SEB Pank
EEUHEE2X

Naissaare kirik taaspühitseti 19. augustil 2018. Teenisid Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku peapiiskop Urmas Viilma ja Tallinna Rootsi-Mihkli koguduse õpetaja Patrik Göransson. Kõrgete külalistena osalesid pühitsemisel Rootsi kroonprintsess Victoria abikaasaga ning neid saatnud Eesti president Kersti Kaljulaid abikaasaga.

Saarele saab mugavalt Sunlinesi laevadega.

Lisa kommentaar