Aasta Vaimulik on EELK Kanepi koguduse õpetaja Margit Lail

Aasta Vaimulik on EELK Kanepi koguduse õpetaja Margit Lail

Õpetaja Margit Lail EELK Vaimulike Konverentsil tänukõnet pidamas (Foto: Toomas Nigola)

EELK vaimulike konverentsil kuulutati Aasta Vaimulikuks Kanepi Jaani koguduse õpetaja Margit Lail. Juba 25 aastat ustavalt kirikutööd teinud koguduseõpetaja on kaheksa lapse ema ja kolmekordne vanaema.

Margit Laili austava tiitli saajaks esitanud kaheksa vaimulikku kirjutasid tema iseloomustuseks: „Sellest ajast, kui Margit valiti Kanepi koguduse õpetajaks, on nad kogu perega asunud elama koguduse keskele Kanepisse. Oma isikliku ja pereeluga on ta kristlikuks eeskujuks oma koguduses ja kogukonnas laiemalt. Margitil on kokkuhoidev pere, kes on talle suureks abiks koguduse elus. Positiivse suhtumisega oma kogukonda on ta pälvinud inimeste usalduse.

Margiti eestvõttel on restaureeritud kirikutorn ja korrastatud kirikuaed. Margiti juhatusel tegutseb alates 2006. aastast koguduse naisansambel. Sageli aitab ta ka teisi praostkonna vaimulikke jumalateenistuste ja talituste läbiviimisel. Margiti teenimine ulatub ka nendeni, kes ühiskonnas on sageli tahaplaanile jäetud või lausa tõrjutud: Margiti eestvedamisel rajati Erastvere hooldekodusse kabel ning ta on seal aastaid teeninud hingehoidjana. Margit on oma rahvale alati kättesaadav ja olemas, samuti on ta  oma ametikaaslastele asendamatu kaasteeline.

Aastal 2007 valiti Margit aasta emaks, aastal 2021 pälvis ta EELK Teeneteristi III järgu. Vaimulikutöö kõrvalt on Margit jõudnud lõpetada 2017. aastal õpingud Tartu Ülikooli magistriõppes religiooniuuringute erialal ja  2021. aastal Tartu Tervishoiu Kõrgkoolis õenduse eriala.  Soovime Margitile Jumala Õnnistust ja tunneme head meelt oma usuõe üle, kelle töö viljad on Jumalas!“ Margit Lail on oma vaimulikutöö kõrval olnud ka Tartu Luterliku Peetri Kooli hommikupalvuste läbiviija.

Margit Lail ütles oma tänukõnes kaasvaimulikele: “Ükskõik, mis maailmas paistab tore, siiski ei saa kirikut mitte millegi vastu vahetada. Naisena ei ole kirikus kerge ja ma olen teistele naistele öelnud: nii kaua kui saad, hoia eemale! Aga ilusamat teed ei ole.”

Aasta Vaimulikuks esitati veel kolm väärikat kandidaati: Käina koguduse diakon, hingehoidja ja suure pere ema Triin Simson, mullu Tartu praostkonna aasta õpetajaks valitud Äksi koguduse õpetaja ning Kursi koguduse hooldajaõpetaja Esa Pekka Luukkala ja Tallinna Kaarli koguduse õpetaja Jaak Aus.

Lisa kommentaar