Algas XXXI Kirikukogu kevadistungjärk

Kirikukogu saalis ja veebis (kuvatõmmis)

Teisipäeval, 26. aprillil kogunes EELK XXXI Kirikukogu oma kevadistungjärgule. Kiriku parlamendi töö toimub hübriidkoosolekuna Mustamäe Maarja Magdaleena kirikus ja  Zoomi veebikeskkonnas.

Enne istungite algust said kohaletulnud vaimulikud ja koguduste ning allasutuste esindajad võimaluse EELK ühe uuema kiriku ruumides ringi vaadata. Jumalateenistuse viisid läbi Tallinna praost Jaan Tammsalu; Mustamäe kiriku nimel tervitas ja jutluse pidas koguduse õpetaja Tiina Klement.

Tänasel istungjärgul teeb peapiiskop Urmas Viilma traditsioonilise ettekande „Olukorrast kirikus“, arutlusele tulevad 2021. aasta eelarve täitmine, SA EELK Usuteaduse Instituudi asutamine ja SA EELK Diakooniahaigla lõpetamine, kiireloomulisena toimub kirikuseadustiku paragrahvide 58 ja 94 arutamine, samuti käsitletakse konsistooriumi liikmete ja praostide töötasu küsimust.

Saadikud on valitud praostkondade sinoditel neljaks aastaks. Kirikukogusse kui EELK kõrgemasse seadusandlikku ja korraldavasse organisse kuuluvad ameti poolest peapiiskop, piiskopid, kantsler, assessorid ja praostid ning vaimulike konverentsi valitud esindajad ja kaplanaatide esindajad.