Eesti taasiseseisvumispäeval on avatud Pika Hermanni torn ja toimub kontsert “Usk. Lootus. Armastus!”

Eesti iseseisvuse taastamise 31. aastapäeva puhul on laupäeval, 20. augustil avatud Pika Hermanni torn Eesti Rahva Muuseumis on aga pidupäevakontsert „Usk. Lootus. Armastus!”.

Pika Hermanni torn on riigi pidupäeval avatud kell 11–17. Sissepääs on Kuberneri aiast.

Kell 11 toimub mälestustseremoonia Toompea jalamil asuva 20. augusti kivi juures, kus kõneleb 20. Augusti Klubi president Ants Veetõusme. Riigikogu nimel asetab mälestuskimbu Riigikogu esimees Jüri Ratas. Tseremoonial osalevad ka president Alar Karis ja peaminister Kaja Kallas. Keskpäeval algab Toompea lossi valges saalis 20. Augusti Klubi traditsiooniline pidulik koosolek.

Taasiseseisvusmispäeva tänujumalateenistus Toris Eesti Sõjameeste mälestuskirikus on laupäeval, 20. augustil kell 12. Pärast jumalateenistust asetatakse lilled ja pärjad ratsamonumendi jalamile. Kirikus tähistatakse kolmapäeval, 31. augustil kell 12 tänujumalateenistusega ka Vene vägede lahkumise 28. aastapäeva.

Maarja Filharmoonikud kutsuvad tänase pidupäeva tähistamiseks eesti rahvast, maast ja tunnetest inspireeritud kontserdile „Usk. Lootus. Armastus!” Eesti Rahva Muuseumi suvelaval kell 20.00, kus esinevad solistid  Ivo Linna, Gerli Padar, Uku Suviste, Karmen Puis, Merle Silmato, Mehis Tiits ja Atlan Karp. Muusikalist tuge ja inspiratsiooni pakuvad Maarja Filharmoonikute koor ja orkester. Dirigeerib Lilyan Kaiv. Õhtu kõlasid aitab kokku köita konferansjee Andres Dvinjaninov.

31 aastat tagasi, 1991. aasta 20. augustil kell 23.03 võttis Eesti Vabariigi Ülemnõukogu 69 poolthäälega vastu otsuse taastada Eesti riiklik iseseisvus.

Head taasiseseisvumispäeva, e-Kiriku lugejad!