Kirikuelu saates tuleb juttu kirikukellade valmistamisest ja uutest kunstiteostest

Dolores Hoffmanni kümnenda ja viimase vitraažakna paigaldamine (Foto: Tallinna Jaani koguduse Facebooki leht)

Tartu Maarja kiriku torni tarvis valati reedel Saksamaal neli uut kirikukella. Mille järgi tulevased kellad valiti ja mismoodi neid tänapäeval valmistatakse, selgitab kirikukellade asjatundja Toomas Mäeväli.

Tallinna Jaani kirik sai kauaaegse õpetaja Toomas Pauli portreebüsti ja nüüdseks on 10 uut vitraažakent samuti paigaldatud – uuest kunstist kirikus räägib Tallinna praost ja Tallinna Jaani koguduse
õpetaja Jaan Tammsalu. Kristliku muusika rubriigis tutvustab Puerto Rico lauljat Alex Zurdot melomaan Hannes Hermaküla. Saatejuht on Meelis Süld.

Vikerraadio saade “Kirikuelu” vahendab kirikute, koguduste ja kristlike organisatsioonide tegevust ning uurib, mis on kiriku sõnum tänapäeva ühiskonnas. Saade aitab seletada kõike seda, mis näib kirikus kauge ja kättesaamatu.

“Kirikuelu” toimetajad on Meelis Süld ja Krista Taim.

Kuulake pühapäeviti kell 19.05 ja järelkuulake ka eelmisi saateid!F