Kõpu Peetri kirik sai kingituseks võtmekollektsiooni

Võtmete pidulik üleandmine (Foto: Kõpu Peetri koguduse Facebooki leht)

Haapsalu Viigi kooli direktriss Kristi Kivipuur ja õpetaja Villu Baumann ja tema õpilased kinkisid Viljandimaal asuvale Kõpu Peetri kirikule koolitundides valminud 40 keraamilist suveniirvõtit. Eesti linnade suveniirvõtmed valmisid koolitundides kümmekond aastat tagasi, need on savist ja glasuuritud.
„Televiisorist jäi kõrva, et Peetri kirik kogub võtmeid,” ütles Baumann ajalehele Lääne Elu, viidates möödunud aastal eetris olnud “Prillitoosi” saatele. „Seejärel sündis otsus oma võtmed neile kinkida.” Võtmed võttis Viigi koolis vastu Kõpu koguduse õpetaja Hedi Vilumaa.

Viigi kooli, endise Haapsalu Sanatoorse Internaatkooli õpilased koos õpetaja Villu Baumanniga otsustasid valmistada Eesti linnadele keraamilised suveniirvõtmed. Ülesanne ei olnud kergete killast, sest igale linnale tuli leida midagi iseloomulikku. Nüüd leidis kollektsioon endale uue kodu just Kõpus, sest Villu Baumannile jäi silma 2021. aastal Kõpu kirikus salvestatud ETV saade, kus meie võtmete kogu tutvustati. Kuidas koguduse tublisti kosunud võtmekogu välja näeb, saab näha suvel Kõpu kiriku pööningusaalis.