Muusikasari “Mu süda, ärka üles” kestab läbi suve

Foto: Folklore.ee

Kirikumuusika Liit alustas juunis igasuvise kontserdisarjaga “Mu süda, ärka üles”. Kaunist kirikumuusikat jagub ka juulisse ning augustisse.

02. juulil kell 18 Vastseliina kirikus SUVINE SERENAAD. Tõnu Kalm – klarnet, Anna Humal – orel. Kavas: Bach, Mendelssohn, Stanley, Carter, Lätte, Lemba, Karindi, Eller

03. juulil kell 17 Vändra kirikus OLGE RÕÕMSAD ISSANDAS. Tallinna Jaani koguduse naiskoor, dirigent Aivi Otsnik, flöödil Anne Jalakas, kontsertmeister Tiia Tenno. Kavas: Aller, Kõrgemägi, Sink, Kaasik, Rips-Laul jt.

03. juulil kell 18 Kärdla kirikus JÄRGNE MULLE Tallinna Kaarli koguduse koor „Canorus“, dirigent Piret Aidulo, viiulil Toomas Bubert. Kavas: Palestrina, Crüger, Bortnjanski, Hovland, Gjeilo, Jürjo, rahvakoraalid jt.

04. juulil kell 14 Paistu kirikus OLGE RÕÕMSAD ISSANDAS. Tallinna Jaani koguduse naiskoor, dirigent Aivi Otsnik, flöödil Anne Jalakas, kontsertmeister Tiia Tenno. Kavas: Aller, Kõrgemägi, Sink, Kaasik, Rips-Laul jt.

04. juulil kell 16 Ridala kirikus JÄRGNE MULLE Tallinna Kaarli koguduse koor „Canorus“, dirigent Piret Aidulo, viiulil Toomas Bubert. Kavas: Palestrina, Crüger, Bortnjanski, Hovland, Gjeilo, Jürjo, rahvakoraalid jt.

09. juulil kell 18 Järva-Peetri kirikus BURDOONIDE PÕRINAL. Susanna Viktoria Mõtsmees – torupill, Tuuliki Jürjo – orel. Kavas: rahvakoraalid, rahvatantsud, Laja, Mõtsmees, Jürjo jt.

10. juulil kell 19 Kihelkonna kirikus VEND PÄIKE, ÕDE KUU. Ott Indermitte – bariton, Piret Aidulo – orel. Kavas: Liszt, Willan, Arro, Tamverk, Türnpu, Rips-Laul jt.

23. juulil kell 19 Iisaku kirikus SÜDA ON PÜHA PAIK. Ansambel „Servimus Dominum“: Helika Gustavson-Rätsep – sopran, Helena Valpeteris – viiul, Anneli Klaus – orel. Kavas: Kreek, Miido, Sink, Süda, Türnpu, Topman, Pärt, Jürjo, Kalmus.

7. augustil kell 19 Tori kirikus LOO MULLE, JUMAL, PUHAS SÜDA. Ott Indermitte – bariton, Paul Daniel – kitarr. Kavas: Reger, Williams, Kreek, Lepnurm, Sink, Metsala, Jaanson, Daniel jt.

13. augustil kell 18 Mustvee kirikus RÄNNATES LÄBI EUROOPA KIRIKUTE Segakoor KOSK, dirigent Riho Ridbeck, flöödil Anne Jalakas. Kavas: Kaasik, Kalmus, Jürjo jt.

14. augustil kell 16 Alatskivi kirikus RÄNNATES LÄBI EUROOPA KIRIKUTE Segakoor KOSK, dirigent Riho Ridbeck, flöödil Anne Jalakas. Kavas: Kaasik, Kalmus, Jürjo jt.

15. augustil kell 13 Põltsamaa kirikus MUUSIKA RÄNNAK. Andreas Lend – tšello, Jelena Ossipova – kitarr, Svetlana Kekiševa – orel. Kavas: Pachelbel, Marcello, Paganini, Piazzolla, Mägi, Pärt, Kõrvits jt.

15. augustil kell 19 Kose kirikus ÕHTUPÄIKESE ILU. Ludmilla Kõrts – sopran, Kadri Ploompuu – orel. Kavas: Bach, Faure, Debussy, Lepnurm, Avesson, Remme, Sink, Jürme jt.

18. augustil kell 18 Valga kirikus PEEGELDUSED. Leena Laas – viiul, Tuuliki Jürjo – orel. Kavas: Bach, Pärt, Uibo jt.

20. augustil kell 16 Haapsalu kirikus PÕHJAMAINE POEEM. Alina Sakalouskaya – mandoliin, Kadri Ploompuu – orel. Kavas: Sibelius, Karindi, Lemba, Mägi, Kõrvits, Maimets

20. augustil kell 19 Kolga-Jaani kirikus MUUSIKA ÕNNIS PUUDUTUS. Anne Jalakas – flööt, Külli Erikson – orel. Kavas: Vivaldi, Gounod, Simon, Eller, Kangro, rahvakoraalid jt.

21. augustil kell 18 Räpina kirikus RAHVATOONIS Jandra Puusepp – saksofon, oreliduo Tiia Tenno ja Hille Poroson. Kavas: Scheidt, Mozart, Guilmant, Pärt, Arro, Kõrvits jt.

Loe lisa:

EELK Kirikumuusika Liidu koduleht