Okupandid põletasid Mariupolis koguduse raamatukogu

Pilt: kuvatõmmis Postimehe artiklist

Mariupoli okupatsioonivõimud põletasid pühak Petro Mogõla Ukraina õigeusu kiriku õuel sealse raamatukogu enam kui seitse ja pool tuhat teost, mis Vene vägede sissetungi järel olid imekombel terveks jäänud, kirjutas Postimees.

Leht vahendab Mariupoli linnapea nõunik Petro Andriuštšenko kommentaari, kelle sõnul toimus aktsioon pärast seda, kui koguduse ruume käisid kontrollimas Venemaa julgeolekuteenistuse töötajad ning Moskva patriarhaadi õigeusu kiriku vaimulike delegatsioon.

Ukraina riikliku uudisteagentuuri Ukrinform teatel anti kohalikele preestritele korraldus “tõhustada propagandat ja taastada võimalikult ruttu Vene õigeusu kiriku hooned, kuid pühak Petro Mogõla koguduse hoone kas lammutada või vastavalt kehtivatele standarditele ümber ehitada”.

Postimees meenutab, et toimetusel õnnestus nimetatud koguduses ja sealses raamatukogus käia vaid loetud päevad enne sõjategevuse algust tänavu veebruaris.

Loe lisa:

Okupandid hävitasid Mariupolis kohaliku koguduse raamatukogu, Postimees 27.06.2022

Postimees Ukrainas: Mariupolis ulatavad hädalistele abikäe kogudused, Postimees 21.02.2022