Eesti Kirik 29.06.2022

• 1967. aastal ordineeriti esimene naine Eestis kirikuõpetajaks. Selleks oli Pindi koguduse jutlustaja Laine Villenthal, kel on täna 100 sünniaastapäev.
  • Täna keskpäeval toimub Tallinna piiskoplikus toomkirikus EELK Usuteaduse Instituudi jumalateenistus-lõpuaktus. Diplomi saavad sel korral 12 lõpetajat. Et jõuda tänase piduliku sündmuseni, pidid üliõpilased aastaid vaimutööd tegema, mis päädis 20. juunil lõputööde kaitsmistega. Kaitsmiskomisjoni juhataja Randar Tasmuth tutvustab parimaid töid.
  • Üks usuteaduse instituudi lõpetajatest on diakon Ulvar Kullerkupp, kelle ellu ja tegemistesse Lüganuse koguduses heidame põgusa pilgu.
  • Möödunud pühapäeval algas Rapla kirikumuusikafestival, mis kestab 10. juulini ja toimub juba 30. korda.
  • „Suvi pakub puhkamiseks rohkelt võimalusi, kasutagem siis neid. Mööda kaunist Eestimaad ringi sõites saab külastada teeliste kirikuid. Saab koguda kultuurielamusi, et olla valmis kes teab milliseks kujunevaks talveks. Praegu on selleks eriti hea aeg, sest kontserte ja festivale toimub pea kõikjal,“ kirjutab juhtkirjas kirikumuusika liidu esimees Tuuliki Jürjo.
  • Kolumnist Toomas Nigola kirjutab, et suurimad võitlused algavad inimese meelsusest.
  • Tallinna tehnikaülikooli raamatukogus on 15. juulini avatud Eesti Piibliseltsi näitus „Pühakiri – käsikirjast emakeelse Piiblini“.
  • Hiiumaa Käina ja Pühalepa koguduse teisel nelipühal seatud õpetaja Triin Simson on kirikuõpetaja ametisse küpsenud 25 aastat ja ise selliselt antud teekonnaga väga rahul. Kätlin Liimetsa suur portreelugu avab Triin Simsoni isiksust ja teekonda.
  • Oluline on anda maailmale kindel sõnum rahust, kinnitati suve esimesel päeval Tallinna piiskoplikkus toomkirikus toimunud XXI toomkonverentsil, mis kandis pealkirja „Rahu“. Paljud teemad haakusid Ukraina sõja teemaga.
  • Aasta kõige heledamal ajal heidab hingehoidja Kaili Särg pilgu valguse mõjule meie vaimsele ja füüsilisele tervisele.
  • „Päästa saab seda, kes laseb ennast päästa. Uppujat saab päästa siis, kui ta usaldab päästma tulnut, kui ta lõpetab rabelemise ja laseb end kalda poole tirida. See tähendab alandlikkust, oma rabelemisele lootmise lõpetamist ja usaldust,“ kirjutab lehejutluses Käina koguduse õpetaja Triin Simson.

Järgmine Eesti Kirik ilmub 3. augustil.

Eesti Kiriku toimetus on juulis puhkusel ja soovib kõigile oma lugejatele kaunist suve!

Meeldib 1