Raamat “Via crucis – meie Issanda Jeesuse Kristuse ristitee” on nüüd saadaval ka poodides

Raamat „Via crucis – meie Issanda Jeesuse Kristuse ristitee“ teeb pildis ja sõnas neliteist peatust pühal teekonnal. Tekstide autor on peapiiskop Urmas Viilma, pildid joonistas kunstnik Reti Saks. Väljaandja on Eesti Evangeelne Luterlik Kirik.

“Meie Issanda Jeesuse Kristuse ristitee (lad k via crucis; kannatuste tee, lad k via dolorosa) ühendab neliteist pühakirjas ja kristlikus pärimuses kirjeldatud sündmust Jeesuse surmamõistmisest kuni hauda asetamiseni tema viimasel elupäeval,» kirjutab peapiiskop Viilma saateks. «Sümboolselt kõnnitakse üheskoos risti kandva Jeesuse järel Kolgatale, kus Issand sureb ristil.”

Suurel Reedel kell 13.30 Jaani kirikust algaval ristiteel loetakse just sellest raamatust 14 peatuse tekste. Raamat sisaldab ka 15. teksti – ülestõusmispühade hommikuks.

Raamatut saab tellida konsistooriumist hinnaga 15 eurot ja osta raamatupoodidest

Tellimisvorm: https://eelk.ee/tellimine/

Raamatu illustratsioonide autori Reti Saksa autoritööde näitus avatakse Viimsi Püha Jaakobi kirikus 15. aprillil pärast kl 11 algavat Suure Reede liturgilist jumalateenistust, kus jutlustab peapiiskop Urmas Viilma.

Näidislehed (.pdf)