Peapiiskop Viilma saatis Ukraina luterliku kiriku juhile toetuskirja

Peapiiskop Urmas Viilma kirjutas oma Facebooki postituses: “Saatsin täna kirja Ukraina Saksa Evangeelse Luterliku Kiriku piiskopile Pavlo Shvartsile, et avaldada toetust raskes olukorras, kus Putini režiim on sõjaliselt rünnanud Ukrainat. Kirjutasin oma ametivennale, et oleme üheskoos Eesti Kirikute Nõukogu liikmeskirikute juhtidega palvetanud rahu taastamise pärast Ukrainas. Teatasin ka, et olen kutsunud kogudusi ja kõiki kristlasi palvetama eelolevatel nädalatel ning ka annetama kodanikeorganisatsioonidele, kes koguvad vahendeid Ukraina inimeste toetamiseks. Tuletasin oma kirjas tänuga meelde piiskop Pavlo Shvartsi enda sõnu aasta eest Eesti Vabariigi 103. aastapäeval mulle saadetud kirjast, kus ta soovis, et Jumala rahu oleks minu, Eesti kiriku ja riigiga. Nüüd palvetame Ukraina rahva, kiriku ja riigi eest nendesamade sõnadega.”

Foto aastast 2019, kui EELK Konsistooriumi külastasid kirikut juhtiv piiskoplik visitaator Pavlo Schwartz ja õpetaja Alexander Gross. Eestist võtsid külalisi vastu peapiiskop Urmas Viilma, vaimulikud Anne Burghardt ja Eha Kraft ning välissuhete assessor Kadri Põder. (Foto: Eesti Kirik)

Vaata lisa:

Kiri Ukraina Saksa Evangeelse Luterliku Kiriku piiskop Pavlo Shvartsile