Selle nädala hommikumõtiskluste kaasteeline on Mart Salumäe

Õpetaja Mart Salumäe (Foto: Peeter Põldre/Toronto Peetri koguduse koduleht)

Augustikuu esimesel nädalal tervitab Vikerraadio kuulajaid ärkajaid EELK Põhja-Ameerika praost, Toronto Peetri koguduse õpetaja Mart Salumäe. Hommikuminutitel tõdes vaimulik, kes neil päevil ei oska kiirelt muutuvas maailmas, Ukraina sõja sündmuste taustal keegi meist eales aimata, milliste uudistega eesootav päev kostitab. Uudiste vastuvõtmisel on aga toeks kirikukalender oma täht- ja mälestuspäevadega, mis tuletab meelde, et samasuguseid pöördelisi sündmusi ja katsumusi on olnud ajast aega. Elusündmuste ja nende iva mõstmisega on nagu Piibliga – kui pealiskaudsel lugemisel paistab, et see on vaid kogum lugusid inimesi tabanud vägivallast ja ülekohtust, avaneb pühakiri tõeliselt alles kirgastatud vaimu tarkuses.

Vaimulikud hommikumõtisklused on üks osa hommikusest raadioprogrammist (Vikerraadios argipäeviti kell 6.35, nädalavahetusel kell 7.35, Klassikaraadios argipäeviti kell 7.15), mis valmivad alates 1989. aastast koostöös Eesti Kirikute Nõukoguga ja saated on eetris nädalaste tsüklitena, et järgemööda saaksid sõna kõikide liikmeskirikute ning koguduste esindajad.

Mõtisklusi saab järelkuulata aadressil: http://vikerraadio.err.ee/l/vikerhommik/rubriigid/hommikumotisklusF