Täna möödub 138 aastat sinimustvalge lipu pühitsemisest

Eesti lipu päeva tähistatakse Eesti Üliõpilaste Seltsi sinimustvalge lipu õnnistamise aastapäeval. Esimene sinimustvalge lipp valmis 1884. aasta kevadel, 4. juunil õnnistati ja pühitseti see Otepää kiriklas. Tänavu möödub 138 aastat sinimustvalge lipu pühitsemisest.

Riigilipp heisatakse Pika Hermanni torni täna, 4. juunil kell 7.

Kava

Eesti Vabariigi hümn (F. Pacius, J. V. Jannsen)

Riigikogu esimehe Jüri Ratase tervituskõne

Hoia, Jumal, Eestit (J. Aavik, A . Raudkepp)

EELK peapiiskopi Urmas Viilma õnnistussõnad

Eesti Lipu Seltsi esimehe Jüri Trei tervitus

Lippude kinkimine ja tublimate tänamine

Eesti lipp (E. Võrk, M. Lipp)

Esinevad Sõjaväeorkester, Eesti Naislaulu Seltsi ja Eesti Meestelaulu Seltsi koorid. Kuberneri aeda on üles rivistatud vahipataljoni, kaitseliidu, naiskodukaitse, noorkotkaste, kodutütarde, skautide, gaidide, koolide ning akadeemiliste ja isamaaliste ühenduste liputoimkonnad.

Kell 11–17 saab külastada Pika Hermanni torni. Torni pääseb Kuberneri aiast. Selleks, et tornikülastused mööduksid sujuvalt, jagame huvilistele kellaajalisi tasuta pääsmeid.