Täna on peapiiskop Kuno Pajula mälestuspäev

Kümne aasta möödumise puhul toimus peapiiskop emeerituse Kuno Pajula (11. märts 1924 – 26. november 2012) ja tema abikaasa Helgi Pajula haual Rahumäe kalmistul mälestuspalvus.

Ametivenda, kirikupead ja sõpra mälestasid ja meenutasid peapiiskop Urmas Viilma, peapiiskop emeeritus Andres Põder, praost Jaan Tammsalu, õpetaja Arho Tuhkru, õpetaja Küllike Valk, Tallinna Toomkooli direktor Egle Viilma ja Toomkoguduse nõukogu liige Jüri Ehasalu.

Tallinna Toomkoguduse õpetaja Arho Tuhkru on kirikule pöördelisel ajal, vahetult enne Eesti riigi taasiseseisvumist peapiiskopiks saanud Pajulat meenutanud: “Tema alatine südamlik valmisolek inimesi ja kogudusi külastada viis teda kokku väga erinevate inimestega. Need lihtsad või keerulised küsimused, mida Kuno Pajula käest küsiti, said alati lihtsalt ja loomulikult vastatud ning tihti mõnusa naljasoonega illustreeritud. Pajula rikkalik elukogemus kumas temaga juttu ajades alati välja.”

Loe, vaata ja kuula lähemalt:

Peapiiskop Urmas Viilma Facebooki leht

Surma-aastapäev on peapiiskop Kuno Pajulal, Eesti Kirik 23.11.2022