Vaimulikust helilooja Meelis-Lauri Erikson: „Heli võiks oluliselt maha võtta ja meditatsiooni jaoks vaikust lisada“

Kadrina koguduse õpetaja Meelis-Lauri Erikson sai suvel valmis topeltalbumi „Vaikuse vägi/Missa Simplex“. Kogumiku esitlus oli Kadrina kirikus 31. juulil.

„Muusika algab vaikusest“, sõnas Erikson ajalehele Eesti Kirik. „Et alguses on vaikus ja ka muusika algab vaikusest, see ei ole küll minu idee. Aga nii tõesti on – paus on muusikas hirmus oluline. Enesekriitiliselt arvan, et ka minul on lärmi siiski liiga palju. Heli võiks oluliselt maha võtta ja meditatsiooni jaoks vaikust lisada.“

Duubelplaat koondab muusikat aastaid tagasi Pereraadio eetris kõlanud samanimelisest saatesarjast, mis mõeldud lõõgastuseks, meditatsiooniks, palveks. Saade leidis kiiresti oma publiku. “Ühel ööl leidsin raadiost juhuslikult midagi tõeliselt vägevat!”, kirjutas toimetusele Eestlane Hispaaniast. “Meelis-Lauri on nagu vaikuse apostel. Igatsen juba järgmist saadet, see on nagu puhkus,” lisas Raadiokuulaja Rakverest. “Lummav!” täiendas Raadiokuulaja Kadrinast. Saade „Vaikuse vägi“ on järelkuulatav Pereraadio arhiivist

Kahest originaalmuusikaga plaadist esimesel on valitud lõigud Psalmidest, lisaks vanad lood uuendatud versioonis, näiteks “Hinga!”. Teine plaat, Missa simplex ehk Lihtne missa sisaldab lihtsalt arvutiga loodud missamuusikat klassikalises kavas – Intoitus, Kyrie, Sanctus etc, kirjutatud pikkade lockdowni õhtute jooksul arvutis istudes – nii tutvustas vaimulik oma värskema loomingu kogumikku Hooandja portaalis, kus helikandja väljaandmine ka oodatult kümnete muusikasõprade toetuse sai.

Enese muusikaliste eelistuste ja stiili tutvustuseks lisas vaimulik: „Armastan ambientmuusikat, relaxing ja soothing stiili, kuid vaikust ehk kõige enam – sellest algab muusika. Töös on ka uusi projekte, aga käesolev kogumik justkui võtab kokku mu ühed esimesed tegemised elektroonilise vaimuliku muusika vallas.“

Plaadi ostmiseks tuleb pöörduda otse autori poole, helikandja hind on 15 eurot.

Mõned näited Meelis-Lauri Eriksoni loomingust on SIIN

Loe lisa: