Värske haridussaade tutvustab värvika ajalooga Rootsi-Mihkli kirikut ja kogudust

Eesti Kirikute Nõukogu haridustöö toimkond on äsja valmis saanud video Tallinna Rootsi-Mihkli kirikust. Saate autor Heiki Haljasorg ja koguduse õpetaja Patrik Göransson kutsuvad vaatajad ringkäigule Rüütli tänaval Niguliste kirik-muuseumisaali vahetus naabruses asuvasse ilma tornita pühakotta. Hoone ja koguduse kirevat ajalugu tundma õppides saame vastuseid järgmistele küsimustele:

• Mis on Tallinna Rootsi Mihkli kiriku altarile ja kantslile iseloomulik?
  • Millised Rootsi kuningad ja kuningannad ning kuningliku perekonna liikmed on Tallinna Rootsi Mihkli kirikut külastanud?
  • Kuidas on Tallinna Rootsi Mihkli kirikusse sattunud praegune orel ja palju ilusat kiriklikku kunsti?
  • Kas on lootust, et Tallinna Rootsi Mihkli kirik saab tagasi oma baptiseerumi ehk ristimisruumi või vähemalt koopia sellest?
  • Kuidas nägi Tallinna Rootsi Mihkli kirik välja 1937 ja 2022 ning mis on muutunud?