Värskes videos Tallinna Piiskoplikust Toomkirikust saab vastused paljudele küsimustele

Tallinna Piiskopliku Toomkiriku tornid (Foto: Tallinna toomkiriku Facebooki leht)

“Tõsi on see, et Tallinna toomkiriku esimest alguslugu me ei teagi, see on veel ajaloo hämaruses ” tõdes videos Tallinna Piiskopliku Toomkoguduse õpetaja toompraost Arho Tuhkru. “Küll teame seda, et 1230ndatel oli seekirik juba olemas.”

Video autor, Eesti Kirikute Nõukogu haridustöö projektijuht Heiki Haljasorg esitas toompraostile videos 800aastase neitsi Maarjale pühendatud kirikus küsimusi, mis vaatajalgi ühes vanas pühakojas ringi kõndides võiksid tekkida, nagu näiteks: mis on basiilika? Mida tähendab katedraal? Mis stiilis on toomkirik ehitatud? Kunstiajaloolase ja teoloogilise haridusega koguduseõpetajana leidis Arho Tuhkru neile kõigile ka põhjalikud vastused.

Vaata lähemalt videost: