Viru-Nigula kogudus sai talvekiriku

Talvekiriku pühitsesid peapiiskop emeeritus Andres Põder ja praost Tauno Toompuu (Foto: kuvatõmmis err.ee uudistesaatest)

Viru-Nigula Püha Nikolause kiriku käärkamber muudeti renoveerimise käigus hubaseks talvekirikuks, kus saab külmal ajal jumalateenistusi korraldada.

Kogudust tunnustas Aktuaalse Kaamera saatelõigus õpetaja Margit Nirgi, kes nentis, et tooli suur, sest käärkamber oli lagunenud ja oli ka vamm põrandas. Kaasrahastust küsiti projektijuht Aili Ilvese sõnul Saksamaalt Gustav-Adolf-Werki fondist, kus raha asutakse koguma alles peale projektitaotlust.

Ka Viru praost Tauno Toompuu tõdes, et sinnamaani, kus kõik suured kirikusaalid soojaks saavad, läheb veel natuke aega. Niikaua on talveperioodil väikesed köetud ruumid väga tähtsad. Renoveerimine läks maksma 18000 eurot.