Võidupüha sündmuste tähistamine algab juba täna

Foto: Nikita Turkovich

Kolmapäeval, 22. juunil toimus Tallinna Vanasadama kruiisiterminalis pidulik teemaüritus „Eesti tänab“, kus riiklikud teenetemärgid saavad need inimesed, kelle pühendumus on muutnud Eesti elu paremaks. President Alar Karis andis teiste seas Valgetähe V klassi teenetemärgi Tartu praostile ja kultuuriloo talletajale Ants Toomingale. Eesti Vabariigi 104. sünnipäeva puhul sai teenetemärgi 148 inimest, kelle sihikindlus, ennastsalgavus, pühendumus, leidlikkus või looming on muutnud Eesti paremaks. Teenetemärkide üleandmist saab jälgida täna, 22.06. kell 19.30 ETVst.

Neljapäeval, 23. juunil kell 10 toimub Kuressaare Laurentiuse kirikus Võidupüha oikumeeniline jumalateenistus, kus teenivad EELK peapiiskop Urmas Viilma, koguduse õpetaja, praost assessor Anti Toplaan, Kaitseliidu peakaplan Peeter Paenurm, Kaitseliidu Saaremaa Maleva kaplan ja EELK Valjala koguduse õpetaja Hannes Nelis.

Oikumeenilistest külalistest osalevad piiskop Aleksander (EAÕK), piiskop Alur Õunpuu (EKNK), Margus Mäemets (EKBKL) ja Rando Metsamaa (EMK). Jumalateenistusel teenib kaasa Kuressaare koguduse segakoor Sauer, keda juhatab Anneli Tarkmeel ning ühislaule saadab orelil organist Rita Naaber.

Jumalateenistusel osaleb Vabariigi president Alar Karis ja Kaitseliidu juht Riho Ühtegi.

Jumalateenistust saab jälgida Kuressaare koguduse Facebooki lehelt ja Kuressaare Pildiraadio kanalilt ning Pildiraadio YouTube´ist.

Võidupüha tähistamine jätkub kell 11.00 Kaitseliidu paraadiga Kuressaare keskväljakul. Paraadile kogunevad kaitseliitlased, naiskodukaitsjad, noorkotkad ja kodutütred, aga ka liitlaste ja teiste partnerite esindajad ja orkestrid. Paraadi kommenteerivad Andres Kuusk ja kolonel Eero Rebo, teleülekanne algab kell 11. Filmi järel saab ETVst vaadata riiklike teenetemärkide üleandmist.

Head võidupüha!