10. novembril tähistatakse Tartu Jaani kiriku juubelit

Reedel, 10. novembril tähistatakse 700 aasta möödumist ajast, mil Tartu Jaani kirikut nimetati esimest korda ajaloo annaalides.

Teadaolevalt mainitakse kirikut esmakordselt 1323. aasta 19. detsembril, mil paavst Johannes XXII määras oma kirjas Berardus (või Gerhardus) Suerwerdina Jaani kiriku preestriks (ecclesia sancti Johannis Tarbaten).

Seda, et juba vähemalt 700 aastat on sealses kirikus tohtinud jumalasõna kuulutada, on Tartu Ülikooli-Jaani kogudus otsustanud tähistada 10. novembril, kuna see on dr Martin Lutheri sünniaastapäev.

Sündmuste kava

Kell 14.00-17.30 on Tartu Jaani kiriku õuel avatud kogudust tutvustav telk. Telgi all saab tutvuda kiriku ja koguduse tegevusega, juua glögi, osta isetehtud savikruuse ja raamatuid. Lisaks saab juubelipäeva puhul külastada tasuta kiriku vaateplatvormi.

Kell 18.00 algab pidulik jumalateenistus, kus jutlustab Usuteaduskonna juhataja ja EELK Tartu Ülikooli-Jaani koguduse nõukogu liige Roland Karo. Kaasa teenivad veel ka paljud teised koguduse liikmed.

Vaata ka: