9. septembril toimub Riias kogudsepäev “Esiisade pärandit hoides”

Koostöös Eesti Piibliseltsi ja Riia Jaani kogudusega on EELK Misjonikeskus valmistamas ette laupäeval, 9. septembril toimuvat kogudusepäeva, mille eesmärk on elustada Riias toimuvat eestlaste kirklikku teenimist.

Sündmuste kava:

Kell 11.00 avamine (kogunemine ja registreerimine, kohvi ja info)

kell 12.00 piiskoplik jumalateenistus (Liturg ja jutlus): piiskop Tiit Salumäe jaRiia piiskop Rinalds Grants, organist Tiia Tenno, solist Dagmar Õunap. Kaasa teenivad õpetajad Valdek Johanson, Leevi Reinaru, Ingus Dauksts ja Margus Suvi.

13.30 Lõuna

Kell 14.30 algab konverents, mille juhatab sisse õp Margus Suvi

14.40 Tervitus –  Eesti Suursaatkond Riias

14.50 Eestlased Riias ja Lätis – Toomas Kalda

15.05 Muusikaline vahepala

15.10 Eesti keelne kogudusetöö Riias – Valdek Johanson

15.30 Läti õppeasutuste osatähtsus eestlaste kultuuriloos – Leili Utno

15.45 Muusika

16.00 Ettekanne Läti kirikust ja elust – Rinalds Grants

16.15 Piibliseltsi tööst Eesti- ja Liivimaal– Jaan Bärenson

16.30 Konverentsi lõpetamine – Margus Suvi, Leevi Reinaru

17.00 „Pühakiri – käsikirjast emakeelse Piiblini“ Eesti Piibliseltsi näituse avamine ja tutvustamine- Randar Tasmuth, Valdis Teraudkalns, Jaan Bärenson

18.00 Kontsert. Oreliduo Tiia Tenno (Tallinna Jaani kiriku organist) ja Hille Poroson (Rapla Maarja Magdaleena kiriku organist),  solist Dagmar Õunap (Helsinki Alppila kiriku kantor), viiulil Leena Laas (Eesti viiuldaja, viiuli pedagoog).

Kogudusepäev toimub Riia Jaani kirikus, mis on eestlastele jumalateenistuste pidamse kohaks olnud pikemat aega. Jumalateenistus ja konverentsi saab jälgida ka veebiülekande vahendusel.

Osalejaid on Eestist tulemas üle poolesaja ja loodame, et vähemalt sama palju liitub ka kohalikke.

Lisateave:

Leevi Reinaru