Anna hoogu raamatu “Ilumäe kabeli varasem ajalugu” väljaandmisele!

“Tere, head hooandjad! Olen Õie Alt, EELK Ilumäe koguduse juhatuse esimees. Kutsun teid andma oma panust raamatu “Ilumäe kabeli varasem ajalugu” väljaandmiseks. Üheskoos panustades saame raamatut uurida juba 20. augustil, siis kui tähistame piduliku jumalateenistuse ja sellele järgneva ühise pidusöögiga Ilumäe kivikabeli 180. aastapäeva,” algab Hooandja postitus.

Raamat sisaldab põnevat sissevaadet Lahemaa rahvuspargis asuva kabeli, koguduse ja kogukonna ajalukku. Sellest saab lugeda Ilumäe-Palmse paikkonna varasema vaimuliku teenimise ja kohaliku koguduse ettevõtmiste lugu. See on järjepidevuse lugu, mille tundmaõppimise käigus on võimalik seostada end oma eelkäijate tegevuse ja kommetega. Raamatu autor on SA Virumaa Muuseumide teadur Uno Trumm, kelle põhjalik uurimistöö käsitleb Ilumäe kabeli ja koguduse tegevust aastatel 1730 kuni 1944. Virumaal Lahemaa rahvuspargis asuvasse Ilumäe külla on teadaolevalt ehitatud kaks pühakoda. Esimene, puust kabel, teenis kogukonda aastatel 1730-1843 ning teine, 1843. aastal valminud kivikabel, on tänaseni kasutuses.

Toeta raamatu väljaandmist siin!