Juba nädala pärast! EELK koguduste meediapäev Haapsalus

Illustratsioon: Freepik.com

Laupäeval, 3. juunil kell 11.00-16.30 on Haapsalu Jaani kirikus (Kooli 4) meediatöö inspiratsioonipäev „Kristlik meediatöö: parimad praktikad ja komistuskivid“.

Meediapäeva eesmärk on käsitleda koguduste meediatöö hetkeseisu, rääkida kristliku meedia tänastest sõlmküsimustest ja võimalustest, vahetada teavet parimate praktikate kohta ja inspireerida osalejaid kaasaegseid kanaleid kogudusetöös rohkem kasutama ning seeläbi kristlikku kuulutustööd elavdama.

Ideepäevale on oodatud kirikus ja kogudustes kommunikatsiooniga tegelejad, vaimulikud, juhatuste esimehed ja kõik teised kristlikust meediast ja kaasaegsest kuulutusest huvitunud.

Uuendatud programm

10.30 Saabumine, hommikukohv (toitlustab „Piibel köögis“ piibliring)

11.00 Sissejuhatus, piiskop Tiit Salumäe

11.05 Sissejuhatav ettekanne: EELK ja koguduste kommunikatsiooniplatvormid ja vaade tulevikku, EELK assessor Anti Toplaan

11.20 Ülevaade meediakanalitest, Konsistooriumi avalike suhete spetsialist Regina Hansen

11.30 Sotsiaalmeedia (Facebook, Twitter, Instagram jt), Konsistooriumi avalike suhete assistent õpetaja Toomas Nigola

12.00 Visuaalne meedia, raadiokanalid ja taskuhäälingud, Eesti Rahvusringhäälingu ajakirjanik Meelis Süld

12.45 Lõuna (toitlustab „Piibel köögis“ piibliring)

13.30 Kuidas tutvustada kirikut ja kirikulugu maastikul ja linnaruumis? Jalutuskäik Haapsalu vanalinnas, ajaloolane ja Haapsalu linna arenguspetsialist Ülla Paras

14.15 Kirjutav meedia („Eesti Kirik“, koguduste infolehed, aastaraamatud), ajalehe „Eesti Kirik“ peatoimetaja Liina Raudvassar

14.45 Kõnekad fotod kui vältimatu osa tõhusast kommunikatsioonist (k.a autoriõigused, fotode arhiveerimine ja süstematiseerimine), esineja kinnitamisel

15.15 Inspiratsioonirühmad ja praktiline harjutus (uudise, klipi, postituse koostamine, kõnetava foto tegemine, koguduste infolehed)

16.00 Kokkuvõtted ja inspiratsioonipäeva lõpetamine

Palume 26. maiks registreeruda SIIN. Osalustasu 15 eurot (sisaldab toitlustust). Maksta saab:

• arve alusel (lisada arve saaja andmed ja e-mail);
  • ülekandega (EELK Haapsalu Püha Johannese kogudus EE811010602003965006 (SEB), EE442200001120274032 (Swedbank), selgitus: meediapäev, osaleja nimi);
  • kohapeal sularahas.

Võimalusel palume kaasa võtta koguduste trükiseid ja kommunikatsioonitöö näiteid.

Parkimine Jaani kiriku hoovis eelneva registreerimise alusel või linnas selleks ettenähtud kohtades. Soovijatele pakuvad EELK Püha Johannese koguduse liikmed kodumajutust.

Lisateave: haapsalu@eelk.ee, Maria Strauss (53583276), Kristel Engman (5289527).