In memoriam: Georg Lillemäe

Georg Lillemäe EELK vaimulikuna

Teise jõulupüha ööl lahkus ajalikust ilmast igavikku kunagine EELK Mehikoorma, Räpina ja Põlva koguduste õpetaja Georg Lillemäe (18.4.1953-26.12.2023).

5. oktoobril 1975. aastal ordineeris peapiiskop Alfred Tooming Georg Lillemäe aseõpetajaks õpetajate Elmar Salumaa ja Eduard Salumäe assisteerimisel Tallinna piiskoplikus toomkirikus.

EELK vaimulikuna teenis Georg Lillemäe 1975. aastast Mehikoormas ja Räpinas ning 1982. aastast oli ta Põlva Püha Neitsi Maarja koguduse õpetaja. Tema eestvõttel ehitati mh Põlva kirikusse 1992. aastal külgrõdud ja taastati Kähri õigeusu kiriku varemed Põlva abikirikuks, samuti pühitseti Rosma surnuaed.

1993. aastal lahkus Georg Lillemäe luteri kirikust ja tegutses hiljem eestvedajana mitmes karismaatilises vabakoguduses.

Ordinatsioonivenna piiskop Tiit Salumäe järelhüüe

Lia ja Tiit Salumäe koos Benjamin Georg Lillemäega 2023. aasta kevadel

Püha Paulus kirjutab: “Keegi meist ei ela ju iseenesele ja keegi ei sure
iseenesele, sest kui me elame, siis elame Issandale, ja kui me sureme,
siis sureme Issandale. Kas me nüüd elame või sureme – me
oleme Issanda päralt. Selleks on ju Kristus surnud ja saanud jälle elavaks, et ta oleks nii surnute kui elavate Issand.” (Rm 14:7-9)

Meenutan tänuga oma ordinatsioonivenda ja tuletan meelde meie koos käidud teed.

Requiem aeternam, dona eis Domine,
requiem aeternam, dona eis Domine,
et lux perpetua,
et lux perpetua
luceat eis,
luceat eis.

Mullast oled sina võetud. Mullaks pead sina saama. Mullast äratab sind Issand Jeesus Kristus viimsel päeval.

Meeldib 1