Kirik meedias: Praost Marko Tiitus Sakalas kirikuelust ja inimestest

Õp Marko Tiitus Tallinna Püha Vaimu kiriku altaris 28.11.2023 (Foto: Toomas Nigola)

Ajaleht Sakala on avaldanud usutluse Viljandi Jaani koguduse õpetaja praost Marko Tiitusega, kes hiljuti valiti ühena kolmest ka EELK uueks piiskopiks.

Juttu tehakse paljudel teemadel alates kiriku kütmisega seonduvast ja sellest, miks Viljandi Jaani kirikus on akvaarium, piiskoppide valimisest ja kiriku sisedemokraatiast kuni vaimulike eraelu ja eestlaste iseloomujoonteni.

Arutletakse ka usundiõpetuse kohustuslikkuse üle koolides ja kõneldakse õpetaja Tiituse tööst hingehoidjana Pärsti pansionaadis. Marko Tiitus rõhutab, et kirik on valmis olema kohal inimeste igapäevaelus, mitte ainult esindusüritustel.

Artikkel on (maksumüüri taga) Sakala tellijatele loetav aadressil sakala.postimees.ee.

Meeldib 2