Advendiaja 2. pühapäev

Tõstke oma pea ja vaadake üles, sest teie lunastus läheneb! (Lk 21:28)

Advendiaja teise pühapäeva teemaks on Kristuse kirkuses tulemine aegade lõpul. Seda väljendab ka päeva vana ladinakeelne nimi adventus glorificationis, mis räägib Kristuse tulemisest kirkuses. Jumala rahva ülesanne on kannatlikult võideldes oodata Kristuse taastulekut. Häda ja patususe keskel on kogudus saanud tõotuse pääste ajast. See tõotus täidab kristlased lootuse ja rõõmuga.

Me palvetame: Jumal, meie kohtumõistja ja lunastaja, Sina oled oma Poja läbi meile teada andnud, et taevas ja maa hävivad ja meid kõiki ootab Sinu kohus. Hoia meid kindlalt oma sõna juures, nii et me valvame ja palvetame ning Sinu Poja tulles pääseme Sinu kirkuse kuningriiki. Seda palume Jeesuse Kristuse, meie Issanda läbi.

Vaata ka:

Meeldib 1