Muinsuskaitseameti aastaauhindade nominendid on valitud

Muinsuskaitse preemiad (Foto: Muinsuskaitseameti koduleht)

Muinsuskaitseamet annab igal aastal välja aastaauhindu, millega tunnustatakse möödunud aasta silmapaistvamaid inimesi ja tähelepanuväärsemaid tegusid kultuuripärandi valdkonnas. Tänavuste nominentide hulgas on ka mitmeid kirkuga seotud ettevõtmisi üle Eesti.

Tänavusele avalikule konkursile esitati kokku 107 kandidaati üle Eesti. Teiste hulgas kandideerivad hästi restaureeritud mälestise auhinnale Naissaare Püha Maarja kabel, hästi restaureeritud kunsti- ja ajaloopärandi auhinnale Räpina kiriku puitskulptuur ja Tallinna toomkiriku tunnikell, Pärandihoidja tiitlile Ilumäe kogudus, hästi taastatud või restaureeritud detail või hoone osa auhinnale Keila Miikaeli kiriku katus, hästi restaureeritud interjööri auhinnale Kõpu Peetri kiriku interjöör ning Aasta leiu tiitlile Haljala kiriku torniniššide leid.

Laureaadid kuulutatakse välja 2. novembril Tallinnas Lillepaviljonis toimuval tunnustussündmusel.

Vaata ka: