Peapiiskop ja välisminister arutasid diasporaatööga seonduvat

Välisminister Urmas Reinsalu ja peapiiskop Urmas Viilma (Foto: välisministeerium)

Peapiiskop Urmas Viilma kohtus täna, 11. jaanuaril välisminister Urmas Reinsaluga, et arutada teemadel, mis puudutavad nii riiki kui luteri kirikut.

Kohtumisel käsitleti Peterburi Jaani kiriku ja koguduse staatust Venemaal ning eestlaste vaimuliku teenimisega seonduvat nii lääne kui ida diasporaas suurematel kalendritähtpäevadel. Juttu tuli ka suletud väliseesti koguduste arhiivide säilimisest ja Eestisse toomisest, juunikuus Eestis toimuvast Euroopa Kirikute Konverentsi üldkogust ning muudestki mõlemaid osapooli puudutavatest teemadest.

Peapiiskop Urmas Viilma sõnul on hea tõdeda, et pikk ja tulemuslik koostöö EELK ja välisministeeriumi vahel jätkub.

Meeldib 1