Tallinna Kaarli kogudus kutsub Piiblikooli

Tallinna Kaarli kogudus kutsub Piiblikooli

“Pühakiri on väga rikkalik raamat, kust hingepidet, õpetust ja juhiseid leiab igapäevaelu igaks sammuks ja hetkeks,” osutab Tallinna Kaarli kogudus oma kodulehel, kutsudes huvilisi liituma septembris teist hooaega alustava Piiblikooliga.

Piiblikooli on oodatud kristlased kõikidest konfessioonidest ja muidugi needki, kes pole ennast veel ühegi kirikuga sidunud või pole Piiblit julgenud veel üldse avada. Peamine on tahe süveneda pühakirja ja selle läbivasse sõnumisse, saada ülevaadet piibli suurematest sündmustest, tegelastest ning sellest, mida kirik õpetab.

Möödunud õppeaasta osaliste tagasivaade Piiblikoolile oli rõõmu valmistav ja väga julgustav. Olgu siinkohal edasi antud mõned jagatud mõtted:

– Meil olid suurepärased õpetajad. Nad juhtisid meie tähelepanu olulisele antud teemas. Minu jaoks oli see väga huvitav, sest omaette oma väikese aruga lugedes on nii mõndagi segaseks ja tähelepanuta jäänud. Väga kasulikud on õpetajate poolt koostatud lühiülevaated vastavast osast. Piiblikool oli ajaliselt väga sobiv, laupäeva hommikuti kaks korda kuus neli tundi oli just paras koormus.

– Olen tänulik väga hästi ülesehitatud loengute, valitud teemade ja loengute praktilise läbiviimisega. Kõik lektorid olid tähelepanuväärselt professionaalsed, hästi ettevalmistunud, tundsid piiblit mitmekihiliselt. Oskuslikult ühendati olemasolev kirjasõna inimese ja ühiskonna arengutega. Väga hea ettevõtmine ja minu poolt kõik ootused said kuhjaga täidetud. Tulemusena võtsin piibli uuesti põhjalikult ette ja seekord käsitlen seda mõnevõrra uue metoodikaga.

– Sedalaadi üldine ülevaade Piiblist oli kindlasti kasulik, eriti see, et lektorid olid erinevad ja ka üsna erinevate vaadete ja lähenemistega. Igatahes ei tekkinud sellist tunnet, et mõnest raamatust oleks räägitud ainult ajaloolisest vaatenurgast ja teisest ainult kui kirjandusest ja kolmandast ainult usulisest vaatest. Kõigest oli kõike. Laupäev kell 10 on täiesti ideaalne aeg. Nädala sees ei jaksaks, aga laupäeva hommikupoolikul on vaim nii värske, kui ta üldse olla saab.

– Lektorid olid kõik karismaatilised ja meeldejäävad. Meeldis ka võimalus kahe loengupoole vaheajal puhata ja keha kinnitada. Neli tundi järjest oleks vist liialt väsitav. Väga meeldis ka see, et mõni lektor lasi osalejatel kirjakohti ette lugeda, see tekitas ka kuulajates kaasatuse tunde, saime oma osa anda.

– Hea meelega jätkaksin sügisel jätkukursusega edasi. See suurepärane kool on avanud minu jaoks palju uusi väravaid ja arusaamu ning minu sidet veel tugevdanud. Minu jaoks on see tihti olnud nädala parim osa, õnnis tunne mitmeks päevaks. Need helged inimesed minu kõrval, need pühendunud õpetajad, suur tänu neile kõigile. Kaalun väga tõsiselt sügisel teist korda uuesti alustada, nii palju veel avastamata.

– Loengud ja ettekandjad olid väga erinevad, aga see oli pigem positiivne. Mulle isiklikult meeldisid kõige rohkem Randar Tasmuti ja Joel Siimu loengud, kuna seal oli palju piiblilugemist, mida igapäevaselt kodus ei tee. Aga inspiratsiooni ise lugemiseks sai ka teistelt esinejatelt. Aeg ja koht olid väga sobivad, ka see meeldis, et sai loengut järgi kuulata, kui ei õnnestunud osaleda. Hea, kui saaks mingil kujul jätkata.

Piiblikooli teine õppeaasta algab juba 23. septembril. Tunnid toimuvad keskmiselt üle nädala laupäeviti kell 10–14. Õppeaasta lõppeb maikuus 2024. aastal. Õppetöö toimub Kaarli Kooli ruumides, aadressil Toompuiestee 4, Tallinn.

Annetus Piiblikooli eest on 450€/õppeaasta. Registreerimiseks tasuda annetus suuruses 100€ Kaarli koguduse arveldusarvele SEB EE171010022004706006 või SWED EE392200221011214295, selgitusse “Osaleja nimi, piiblikool, isikukood”. Ülejäänud annetuse Piiblikooli eest saab jagada õppeaasta peale osadeks.

Piiblikoolis osalemiseks on registreerimine vajalik, sest kohtade arv on piiratud.

Kontakt: Kaisa Kirikal, kaisa.kirikal@kaarlikogudus.ee


Vaata lisa:

Lisa kommentaar