Tiit Salumäe Johannese Sõnumites: Haapsalu toomkool tuleks taastada

EELK Haapsalu Püha Johannese koguduse kuukirjas Johannese Sõnumid vaatab aasta lõpul emerituuri siirduv piiskop Tiit Salumäe tagasi oma teenimisajale Haapsalus ning jagab mõtteid tulevikust.

Tit ja Lia Salumäe tulid äsja abiellunud noortena Haapsallu kirikutööle 1975. aasta suvel. Sellest on nüüd möödunud 48 aastat. Koguduse kuukirjale antud intervjuus vaatab peagi emerituuri siirduv ja ka koguduse õpetaja ametit üle andev piiskop tagasi kiriku teenimise aastatele. Lugeja saab aimu sellest, milliste tunnetega toonased noored Haapsalu koguduse teenimisele pühendusid ning kas mõttes on olnud ka mujale kandideerida. Juttu tuleb ka piiskop Salumäe eeskujudest, Haapsalu toomkiriku seinal oleva piiskopivapi saatusest ja sellest, mida 1. jaanuaril Haapsalu koguduse õpetaja ametit üle võttev Mart Salumäe piiskopi arvates silmas võiks pidada.

Mõistagi on kuukirjas juttu ka koguduse elus toimunud ja eesootavatest sündmustest jpm.

Kõigest sellest saab pikemalt lugeda Haapsalu Püha Johannese koguduse kodulehe kaudu.

Meeldib 1